środa, 30 października 2024r.

Ile trwa kurs na prawo jazdy przyspieszony? Sprawdź kiedy warto z niego skorzystać

photo-1589553548385-563241aac6d2ixlibrb-1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Prawo jazdy może w znaczący sposób ułatwić nam codzienność. Dzięki niemu z łatwością dostaniemy się do sklepu pracy, lub szkoły. Dlatego młodzi ludzie tak często nie mogą doczekać się osiągnięcia wieku dojrzałości i zapisu na kurs. Oczywiście można skrócić ten czas,  rozpoczynając wcześniej szkolenie na prawo jazdy, lub biorąc udział w kursie przyspieszonym. Jak to działa?

Standardowy kurs trwa kilka miesięcy

Przebieg większości szkoleń jest bardzo podobny, ponieważ wynika on pośrednio z zapisów prawa. Każdy kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Przed nauką jazdy, kursant powinien zaliczyć pierwszą część, czyli uczestniczyć w 30 godzinach wykładowych oraz zdać pierwszy test. Podczas teoretycznej części każdy przyszły kierowca będzie mógł zgłębić wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, metod udzielania pierwszej pomocy oraz podstawowych zasad obsługi pojazdu.

Po skończonej części teoretycznej czas na ćwiczenie praktycznych umiejętności. Ta część kursu najczęściej trwa około dwóch miesięcy, choć jest zależna od możliwości kursanta oraz instruktora. Godziny jazdy ustala się indywidualnie tak, by móc poćwiczyć wszystkie aspekty, które mogą zostać poruszone na egzaminie. Ta część kończy się egzaminem wewnętrznym, który stanowi potwierdzenie odbycia szkolenia.

Przyspieszony kurs może trwać niespełna miesiąc

To szkolenie w sposób intensywny może dostarczyć wiedzy, niezbędnej do zaliczenia państwowego egzaminu. Najczęściej czas kursu jest znacznie krótszy, a zajęcia są bardziej skumulowane. Kursant, który chce podjąć się takiego wyzwania musi więc dysponować odpowiednią ilością czasu, ponieważ plan 30 godzin wykładów oraz lekcji jazdy również trzeba tutaj zrealizować.

Takie szkolenie pomoże szybko uzyskać prawo jazdy, jeśli tylko poświęcimy na naukę odpowiednią ilość czasu. Ze względu na fakt, że zajęcia są bardzo intensywne, niektórzy mogą gubić się w tempie nauki, co przełoży się na późniejszy wynik testu. Dlatego przyspieszony kurs powinny realizować osoby zdeterminowane, które chcą szybko zyskać prawo jazdy i mają odpowiednią ilość czasu na naukę.

Na niezdanym egzaminie świat się nie kończy

Przyspieszone szkolenie zaliczone, a test państwowy? Ten może okazać się trudniejszy, jednak nie należy załamywać się po pierwszym niepowodzeniu. Prawdą jest, że każdy z nas ma nieco inny system nauki, dlatego niektórzy będą potrzebować więcej czasu na opanowanie zasad poruszania się po drodze.

Jeśli nie czujemy się na siłach po kursie przyspieszonym, możemy uzupełnić go o dodatkowe lekcje jazdy, które podniosą naszą pewność na drodze. Już kilka godzin czasem wystarczy, by zaliczyć kolejny egzamin z powodzeniem, dlatego nie warto na tym oszczędzać.

Może spodobać Ci się również:

Psychoterapeuta psychodynamiczny – co to jest za specjalista i kiedy warto zwrócić się do niego po pomoc?

1 sierpnia 2023

W dzisiejszym złożonym świecie coraz więcej osób zmaga się z różnorodnymi wyzwaniami zdrowia psychicznego. Na szczęście, istnieje wiele metod terapeutycznych, które mogą pomóc w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi. Jednym…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady