czwartek, 30 maja 2024r.

Garnitur ślubny – ale dla drużby! O czym pamiętać, podczas ubierania świadków?

Garnitur ślubny - ale dla drużby! O czym pamiętać, podczas ubierania świadków?

Jeżeli pełnimy rolę drużby, bardzo ważną kwestią jest dobranie odpowiedniego garnituru. Podstawą jest, abyśmy czuli się w nim komfortowo, ale również aby pasował do ubioru pana młodego. Często wybieraną opcją jest szycie na miarę, ponieważ w ten sposób mamy możliwość stworzenia tego idealnego.

Zasady doboru garnituru

Istnieje kilka reguł określających wybór stroju. Musimy pamiętać, że ubiór drużby nie może odciągać uwagi od pana młodego. Garnitury ślubne dla świadków powinny charakteryzować się skromnością oraz elegancją, a także pasować kolorystycznie do pozostałych stylizacji. Ponadto dodatki, takie jak krawat, powinny kolorystycznie współgrać z sukienką świadkowej. Wygląd zależy również od pory oraz miejsca ślubu. Jeżeli odbywa się wieczorem, dobrym rozwiązaniem jest garnitur w ciemnym kolorze, natomiast jeżeli wesele mają mniej formalny charakter, możemy zdecydować się na jaśniejsze kolory. Ważne jest, aby garnitur był dopasowany do sylwetki i posiadał odpowiedni krój.

Garnitury – na czym należy się skupić?

Podczas wybierania musimy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły, aby stylizacja nie miała żadnych niedociągnięć. Dzień ślubu nie jest odpowiedni na eksperymentowanie z modą, dlatego powinniśmy się skupić na klasyce. Czarny, dopasowany garnitur z pewnością spełni swoje zadanie. Od koloru ważniejsza jest jednak jego jakość, dlatego najlepszym wyborem są tkaniny naturalne. Dodatki oraz buty muszą pasować do stroju, a akcesoria nie powinny zbytnio rzucać się w oczy. Klasyczna elegancja oraz skromność zawsze są w modzie.

Ubiór – konsultacje z parą młodą

Dobór stroju dla drużby uzależniony jest od decyzji najważniejszych osób wieczoru, ponieważ to drużba powinien dopasować się do nich. Z tego powodu, jako świadkowie, powinniśmy podejmować decyzje dopiero po konsultacjach z panem młodym. Przykładowo, jeżeli on ubierze garnitur, świadek nie może zdecydować się na frak, ponieważ te dwa rodzaje stroju nie będą ze sobą współgrać. Ponadto, takie zachowanie mogłoby sugerować, że zamiarem drużby jest wyróżnienie się, podczas gdy uwaga gości powinna być skupiona na kimś innym. Podobnie, nie można ubrać się w bardziej intensywny kolor niż pan młody, aby go nie przyćmić.

Garnitury ślubne – czego unikać?

Do takich rzeczy należą błyszczące i jaskrawe tkaniny. Jeżeli decydujemy się na strój w kolorze brązowym lub szarym, musimy pamiętać, że ich materiał nie może być połyskliwy, szczególnie, że teraz taki ubiór nie jest już modny. Unikajmy także dodatków kontrastujących z panem młodym.

Może spodobać Ci się również:

Jak radzić sobie z migreną?

Jak radzić sobie z migreną?

9 czerwca 2019

Migrena to wyjątkowo trudna przypadłość, która bywa bagatelizowana przez wielu pacjentów i lekarzy. Jest to bardzo specyficzny i uciążliwy rodzaj bólu głowy, który może poważnie zaburzać codziennie funkcjonowanie. Czym charakteryzują…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady