poniedziałek, 22 kwietnia 2024r.

Ile kosztuje terapia Orthokine? Sprawdzamy czy takie leczenie jest skuteczne

Wraz z wiekiem, zmiany zwyrodnieniowe stawów się nasilają. To normalny proces wynikający ze starzenia się ciała i zużycia chrząstki oddzielającej kości w połączeniach. Nie da się go całkowicie zwalczyć, stosując właściwe leki można jednak opóźnić jego skutki. Jedną z innowacyjnych metod leczenia jest terapia Orthokine, która wykorzystuje naturalnie wytworzone białka. Na czym dokładnie ona polega?

Zwyrodnienia stawów – dlaczego właściwie do nich dochodzi?

Każdy staw składa się z kilku elementów: tzw. torebki stawowej, chrząstki, mazi i kości. W trakcie poruszania kończynami wszelkie ruchy amortyzowane są na chrząstce, która pomaga rozłożyć ciężar ciała i oddziela dwie kości od siebie. Z biegiem czasu ta tkanka ulega jednak zużyciu, co znacznie ogranicza sprawność ruchową i może doprowadzić do stanów zapalnych.

Terapia Orthokine ma na celu odbudowę chrząstki stawowej poprzez zastosowanie odpowiednich białek wytworzonych bezpośrednio z krwi pacjenta. Technika jest w pełni bezpieczna, a jej skuteczność potwierdzają liczne badania przeprowadzone przez światowych specjalistów. Wyniki jednoznacznie wskazują, że jest to jedna z najefektywniejszych metod leczenia zwyrodnień stawów, których rozwój może zostać niemal całkiem powstrzymany…

Na czym polega metoda Orthokine?

Ten sposób leczenia opiera się na iniekcji zestawu białek ochronnych, wytworzonych z osocza krwi pacjenta. Przed pierwszym podaniem składników, specjalista dokładnie bada przyczyny zmian zwyrodnieniowych, może także zaproponować wstępne leczenie farmakologiczne. Następnie pobierana jest krew pacjenta, która utrzymywana w temperaturze 37 stopni samoczynnie wytwarza określone białka.

Po upływie określonego czasu ze skrzepu oddziela się osocze i wyodrębnia potrzebne aminokwasy. Następnie aplikuje się je w chore miejsce. Czynność powtarza się od jednego do trzech razy w tygodniu do momentu, gdy objawy zwyrodnień zaczną się wycofywać.

Kiedy terapia Orthokine jest przydatna?

To świetny sposób usuwania zmian zwyrodnieniowych, będących zużyciem postępującej artrozy stawów. Ze względu na zastosowanie aminokwasów wytworzonych z krwi pacjenta, technika leczenia jest w pełni bezpieczna i pomoże zahamować zmiany w chrząstce stawowej.

To jednocześnie skuteczny sposób na usunięcie pozostałych problemów zwyrodnieniowych, wywołanych trwałymi zmianami kręgosłupa. Również przy usunięciu skutków ostrogi piętowej może pomóc terapia Orthokine. Zielona Góra jest miastem, w którym łatwo znaleźć naszą klinikę i skorzystać z nowoczesnej metody leczenia.

 

Może spodobać Ci się również:

Jakie buty do biegania po asfalcie będą najlepsze?

1 stycznia 2022

Osób uprawiających jogging stale przybywa. Ta aktywność zyskuje na popularności przede wszystkim dzięki stosunkowo niskim kosztom – do biegania nie trzeba wiele, wystarczą wygodne ubrania i dopasowane buty. W zależności…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady