czwartek, 30 maja 2024r.

Ile kosztuje malowanie butelek szklanych?

Ile kosztuje malowanie butelek szklanych?

Czysta, bezbarwna butelka nie jest aż tak atrakcyjna dla odbiorcy. Dlatego projektanci co chwilę wymyślają nowe, oryginalne wzory dekoracji, dzięki którym wyrób staje się bardziej rozpoznawalny. Obecne technologie umożliwiają zarówno stworzenie unikalnego wzoru przy pomocy sit, jak również użycie specyficznych właściwości szkła do stworzenia odpowiedniej kompozycji. Jedną z prostszych metod jest jednak malowanie butelek, które, choć nieco zmieniło sposób przygotowania z tradycyjnej obróbki na zmechanizowaną, nadal stanowi świetną pomoc podczas zdobienia…

Czym malowane są butelki?

Obecnie najczęściej wykorzystuje się produkty rozcieńczane na bazie wody. Są one w pełni przyjazne dla środowiska, dodatkowo mogą stanowić idealne i trwałe pokrycie naczynia. Do takich prac często wykorzystywane są również specjalne lakiery, za pomocą których można osiągnąć unikalny połysk. Efekt perły, soft touch, efekt mrozu czy powierzchni metalicznej uzyskiwany jest poprzez zastosowanie odpowiednich dodatkowych akcesoriów.

W pracach dekoratorskich można wykorzystać również inne rodzaj farb. Z wykorzystaniem olejnych lub akrylowych barwników również można przeprowadzić malowanie szklanych butelek. Metoda dobierana jest w sposób indywidualny w zależności od potrzeb odbiorcy wyrobu.

Kiedy zwykle wykorzystywane jest malowanie szkła?

To podstawowa technika dekoracji tworzywa, która nie generuje wysokich kosztów. Zwykle korzysta się z niej w przypadku, gdy chcemy nanieść na całe opakowanie lub wybrane fragmenty unikalne motywy barwne. Butelki malować można ręcznie lub przygotować zmechanizowaną produkcję nadruków. Obecnie coraz częściej stosowana jest ta druga opcja.

Koszty takich prac są bardzo niskie, ze względu na stosunkowo niedrogie barwniki i łatwość wykonania. Farby na bazie wody lub oleju dobrze przylegają do powierzchni, a dodatkowe wypalanie pozwala jeszcze lepiej wzmocnić naniesioną powłokę. Dodatkowo, malowanie szklanych butelek można łatwo połączyć z innymi metodami zdobniczymi.

Nie tylko malowanie butelek!

Oprócz tej metody można wykorzystać również sitodruk. Metoda zdobienia w pewien sposób zbliżona, jednak do produkcji odbitek używa specjalnie przygotowanego wzorca z naniesioną siatką. Często z pomocą tej techniki przygotowuje się nadruki przemysłowe, proste motywy barwne oraz loga i emblematy firmy.

Jedną z nowszych metod obrazowania na szkle jest technika hot samplingu. Polega ona na przenoszeniu obrazu ze specjalnie przygotowanych folii pod wpływem działania wysokiej temperatury. Metoda jest niezwykle skuteczna, jeśli chodzi o pokrycie nieregularnych kształtów naczyń – folia idealnie dopasowuje się do wypukłości szkła.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Jakie kosmetyki do polerowania auta? W jaki sposób przygotować się do polerowania samochodu?

1 września 2021

Zewnętrzny wygląd auta świadczy nie tylko o tym, że jest ono zadbane, ale również dużo mówi o samym właścicielu. Każdy posiadacz samochodu, powinien zwrócić uwagę zarówno na wnętrze pojazdu, jak…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady