niedziela, 16 czerwca 2024r.

Garnitur, smoking i frak, czyli jak ubrać się adekwatnie do okazji?

unnamed file 1

Męskie stroje formalne to tylko z pozoru prosta sprawa. W męskiej szafie zazwyczaj wisi garnitur, który jest eksploatowany przez większą cześć życia. Czy jednak jest to wystarczający element elegancji? A może sięgnąć dalej?

W męskim świecie strój odgrywa nie mniejszą rolę, co damskie odzienie. Garnitur, to obowiązkowa forma, ale warto również zaopatrzyć się w smoking i frak. Powodów jest kilka, a najważniejszym jest stosowność ubioru do okazji.

Garnitur na miarę, czy kupiony?

Już w kwestii garnituru przeważająca większość ma dylemat, czy kupić, czy też uszyć sobie strój. Tu warto podkreślić, że idealnych ludzi nie ma, a strój powinien pasować na indywidualny rodzaj figury. W tym zakresie zastanowić się warto, na jaką sylwetkę strój ma pasować.

Kupowane garnitury charakteryzują się pewną uniwersalnością. Sklep, szczególnie markowy, może zaoferować dobry garnitur z dodatkową opcją pasowania, czyli delikatnego poprawienia pod indywidualne proporcje. Skorzystać z tej opcji można, gdy nie ma czasu na szycie garnituru.

Wybierając opcję szycia marynarki i spodni można osiągnąć znacznie lepszy efekt. Dobra pracownia krawiecka w odpowiedni sposób dopasuje modny fason do każdej figury. Wybierając jednak tę formę liczyć się należy z dłuższym czasem przygotowania, a także z wieloma przymiarkami.

Smoking, czyli elegancja na wyższym poziomie

Smoking to formalny strój, w bardziej sztywnej formie, opatrzony pewnymi zasadami. Bywają okazje, kiedy wieczorową porą odbywa się eleganckie przyjęcie. Wówczas na zaproszeniu widnieje dopisek, jaki strój będzie obowiązywał.

Smoking powinien zostać priorytetowo uszyty przez krawca. Jedynie wtedy leży doskonale na sylwetce i wygląda dobrze. W takim stroju mężczyzna zazwyczaj czuje się wyjątkowo pewny siebie i elegancki.

Frak – co to i po co?

Frak jest najbardziej wyrafinowaną formą elegancji. To strój przeznaczony na bardzo nieliczne okazje. Jednakże mężczyzna operujący w środowisku biznesowym może natknąć się na zaproszenie na oficjalny bankiet. Wówczas dobrze jest zaopatrzyć się we frak.

Frak nie jest strojem, który można kupić. W grę wchodzi jedynie jego uszycie. Forma fraka jest tak skonstruowana, że tylko wprawny krawiec uszyje go idealnie na każdą sylwetkę. Mając na uwadze udział w prestiżowej imprezie warto zainwestować we frak, tak by nie popełnić niewybaczalnego faux pas.

Pracownia krawiecka dla mężczyzny powinna być tym czym jest markowy butik dla kobiety. Uszycie fraka, smokingu lub garnituru w profesjonalnej pracowni daje szereg dodatkowych korzyści. Będą to, między innymi, profesjonalne porady odnośnie stroju i wyboru dodatków.

Może spodobać Ci się również:

W jakich sytuacjach konieczne jest usunięcie ósemek?

W jakich sytuacjach konieczne jest usunięcie ósemek?

26 marca 2020

Usuwanie zębów mądrości nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów stomatologicznych, jednak w pewnych sytuacjach chirurgiczne usuwanie ósemek jest niezbędne. Problemy mogą zacząć się po okresie dojrzewania, kiedy posiadamy już w większości…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady