niedziela, 02 października 2022r.

Garnitur do ślubu dla świadka – o czym pamiętać?

Garnitur do ślubu dla świadka - o czym pamiętać?

Wybór odpowiedniego garnituru dla świadka weselnego nie jest bez znaczenia, jako że  świadek jest jedną z najważniejszych osób w trakcie ślubu. To on wiernie stoi przy boku pana młodego, pomagając mu i wspierając w najważniejszym dniu życia. Musi prezentować się równie dobrze, co pan młody, ale nigdy lepiej od gościa honorowego.

Często to pan młody wybiera strój dla swojego świadka lub przekazuje mu odpowiednie wskazówki na temat wyglądu. Świadek powinien strojem dopasować się do pana młodego, ale w doborze najlepszego outfitu pomagają także podstawowe zasady mody męskiej, które obejmują także takie okazje.

Podstawowe zasady stroju świadka

W przypadku stroju dla świadka ważny jest nie tylko krój, ale także jego rodzaj, kolor czy ozdobność. Świadek nie może nigdy prezentować się lepiej, niż para młoda. Najczęściej decyduje się na klasyczny garnitur o prostym kroju i stonowanej kolorystyce – chyba, że pan młody ma inną wizję.

Świadek powinien być dopasowany wyglądem do pana młodego. Nie jest to obecnie tak mocno przestrzegane, szczególnie w przypadku, gdy pan młody wybiera nieszablonowy strój. Jeżeli pan młody decyduje się na smoking czy frak to świadek także może wybrać ten fason.

Kolorystyka powinna być zbliżona do stroju nowożeńca. Najlepiej stawiać na stonowane kolory, jak czerń, granatowy, grafitowy. Strój świadka nie powinien być zbyt barwny i rzucający się w oczy.

Jeżeli chodzi o dodatki i ozdobniki to także nie mogą być one zbyt wyróżniające się. Przykładowo spinki do mankietów koszuli powinny być mniej zdobne, niż pana młodego. Dodatkowo, świadek powinien mieć przypiętą ozdobę na klapie marynarki, która nawiązuje do bukietu panny młodej.

Strój na miarę świadka

Strój świadka jest równie ważny, co pana młodego. Świadek musi dobrze prezentować się przy boku młodej pary. Należy pamiętać, że pełni on funkcję reprezentacyjną w trakcie ślubu i wesela.

Garnitur na miarę powinien być dobrze dopasowany do sylwetki świadka. Nie może być on zbyt luźny lub za ciasny. Podstawowymi krojami są tutaj slim fit oraz regular fit. Panowie o szczupłej sylwetce mogą wybierać obie wersje, zaś panowie bardziej masywni powinni stawiać na regular fit.

Wyjątki od reguły

Wyjątkiem od wszelkich regułjest sytuacja, w której pan młody określa, jak powinien być ubrany świadek. W takim układzie ma on obowiązek spełnić prośbę pana młodego, bo w końcu to jego najważniejszy dzień życia.

Innym wyjątkiem jest także impreza tematyczna, w której stroje mają wpasowywać się w określony motyw. Jeżeli są to przebrania lub styl konkretnych lat to świadek nie musi przestrzegać podstawowych zasad, tylko powinien odpowiednio dopasować się do tematu przewodniego imprezy.

Może spodobać Ci się również:

Mała łazienka – jak urządzić ją z głową? Podpowiadamy na które akcesoria postawić

1 kwietnia 2022

Dużą łazienkę łatwo zaaranżować. W takim wypadku mamy sporą przestrzeń, do której łatwo dopasować nawet rozbudowany system wanny i większe zestawy meblowe. Kłopoty mogą jednak wystąpić przy pomieszczeniu o mniejszym…

Czytaj więcej