czwartek, 28 września 2023r.

Fotoodmładzanie twarzy – w jaki sposób działa? Dlaczego jest skuteczne?

Fotoodmładzanie twarzy - w jaki sposób działa? Dlaczego jest skuteczne?

Nowatorska metoda odmładzania światłem zyskuje w ostatnim czasie na popularności ze względu na swój nieinwazyjny charakter oraz wysoką skuteczność. Zabieg ma na celu przede wszystkim redukcję przebarwień, uzyskanie efektu odświeżenia i wygładzenia skóry. Najbardziej polecany jest dla osób, u których zaobserwować można pierwsze objawy fotostarzenia. Wśród oznak wyliczyć można m.in.: zrogowacenia, przebarwienia oraz obecność drobnych zmarszczek. Fotoodmładzanie twarzy wskazane jest także w przypadku zmian naczyniowych lub trądzikowych.

Zasada działania

Odmładzanie światłem jest odpowiednie dla osób w każdym wieku i nie wymaga specjalnych przygotowań. Impulsy świetlne stosowane przy zabiegu pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Tym samym cała struktura jest wzmacniania i odbudowywana. Fotoodmładzanie pozwala więc na skuteczną i kompleksową regenerację. Energia świetlna dociera do melaniny oraz hemoglobiny, redukując zmiany kolorystyczne i naczyniowe. Cała procedura jest zupełnie bezbolesna, a pierwsze efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Zaleca się jednak kilkukrotne powtarzanie naświetlań dla uzyskania trwałych i jak najbardziej zadowalających efektów.

Skuteczność fotoodmładzania

Skóra po zabiegu jest zdecydowanie bardziej napięta i jędrna. Zmarszczki stają się widocznie wygładzone. Zmiany skórne stopniowo ustępują, a owal twarzy wydaje się o wiele bardziej uniesiony. Metoda przynosi dobre rezultaty również w przypadku obecności znamion spowodowanych trądzikiem różowatym. Dodatkowo, zabieg znacząco zmniejsza widoczność porów. Odmładzanie twarzy przy pomocy światła należy do najbardziej bezpiecznych i skutecznych metod regeneracji. Dla podtrzymania efektu, po zabiegu trzeba pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry oraz minimalizacji ekspozycji na słońce. Stosowanie kosmetyków warto omówić ze specjalistą przeprowadzającym naświetlanie.

O czym trzeba pamiętać?

Osobę wykonującą zabieg należy poinformować o wszelkich przyjmowanych lekach i suplementach diety. Niektóre substancje o właściwościach światłouczulających mogą być szczególnie niebezpieczne w przypadku zastosowania fotoodmładzania. Nie wolno zatajać także informacji o stanie zdrowia i ewentualnej ciąży. Po naświetlaniu należy ograniczyć kontakt z promieniowaniem słonecznym, nie przemęczać się i nie spożywać alkoholu. Istotnym aspektem jest również przestrzeganie harmonogramu zabiegów. Skrócenie odstępów pomiędzy sesjami nie przyspieszy całego procesu, a może okazać się wysoce szkodliwe dla skóry.

Może spodobać Ci się również:

Spód do pizzy – co zrobić, by był jeszcze bardziej chrupiący?

1 stycznia 2023

Pizza stanowi ulubioną przekąskę wielu z nas. Dla niektórych to również podstawowe danie w tygodniowym jadłospisie. Ten wyjątkowy smak oraz chrupkość ciasta może przypaść do gustu. Nie zawsze jednak mamy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady