czwartek, 30 maja 2024r.

Farby olejne Sennelier – czyli jakość, wydajność i przystępna cena

Farby olejne Sennelier - czyli jakość, wydajność i przystępna cena

Praktyka czyni mistrza, jak mówi słynne porzekadło. Jednak malarstwo to nie tylko godziny ćwiczeń i talent, który inni porównują do bożej iskry. Równie istotne jest to, czym artysta się posługuje. Lokalna hurtownia artykułów papierniczych oferuje wiele narzędzi malarskich i produktów do malowania. Farby akwarelowe, pigmenty czy też w końcu najbardziej szlachetne: farby olejne.Te ostatnie właśnie kuszą swoją gęstą, prawie maślaną konsystencją. Mowa tutaj oczywiście o prawdziwych przyborach, a nie chińskich podróbkach, które niewiele mają wspólnego z oryginalną recepturą i nie oddają doświadczenia, jakim jest praca z wysokiej klasy wyrobem.

Historia godna mistrza

Przenieśmy się do Francji. Jest rok 1887, kiedy Gustave Sennelier otwiera swój pierwszy skład z artykułami dla artystów nieopodal Akademii Sztuk Pięknych. W jego sklepie kupowali między innymi Paul Cezanne i Paul Gauguin. W 1949 roku syn Gustava, Henry Sennelier stworzył swoją pierwszą kolekcję pasteli olejnych dla Pabla Picassa. Jeśli jednak dalej zastanawiacie się, czy zaopatrzyć się w produkty marki Sennelier, musimy Wam przekazać, że faktem jest używanie farb tej marki przez Vincenta Van Gogha. Takie nazwiska świadczą same o wysokiej jakości wyrobów. Tyle znanych artystów, mistrzów w swojej sztuce, nie mogło się mylić.

Klasa artysty

Dobrze zaopatrzona hurtownia artykułów plastycznych powinna mieć w swoim asortymencie farby olejne Sennelier, które gwarantują najwyższą jakość. Wśród licznych zalet produktu, warto wymienić przepiękne, intensywne kolory z ładnym połyskiem. Co ważne, nie żółkną ani też nie bledną, przez co cechują się znakomitą światłotrwałością. Farby są bardzo wydajne, a fundamentalne znaczenie ma fakt, iż ich konsystencja jest maślana, co stawia je w czołówce, jeśli chodzi o tego typu produkty artystyczne. 

Jak sama nazwa wskazuje, przy takim rodzaju artykułu gęstość wyrobu świadczy o jego klasie. Jeśli jest rzadka, wodnista, a kolor transparentny, trudno tutaj mówić o dobrym gatunku towaru. Produkty olejne powstają przez zmieszanie w odpowiednich proporcjach pigmentu z olejem lnianym, ich konsystencja powinna przypominać masło, a właśnie taką posiadają produkty marki Sennelier. Ważnym faktem jest również to, iż są dostępne w przystępnej cenie, a przecież każdy powinien móc korzystać z najlepszej jakości, jeśli chodzi o wyrażanie swojego talentu. Bez względu na to czy jesteś uczniem, być może początkującym adeptem malarstwa, czy też zawodowym, dyplomowanym artystą powinieneś spróbować, jak uszlachetnia doświadczenie malowania farbami najwyższej klasy.

Może spodobać Ci się również:

Geokrata – jak wpływa na stabilność podłoża? Czy możesz bez obaw wykorzystać tę metodę?

1 listopada 2023

Masz problem z niestabilnym podłożem, a może chcesz poprawić wygląd terenu poprzez jego wyrównania. Geokrata to świetny sposób na niestabilne podłoże, ale też sprawdzi się świetnie w wielu innych kwestiach.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady