wtorek, 29 listopada 2022r.

Czym jest home staging? Profesjonalne przygotowanie nieruchomości pod sprzedaż

Czym jest home staging? Profesjonalne przygotowanie nieruchomości pod sprzedaż

Jak szybko i skutecznie możemy sprzedać dom? Co powinniśmy zrobić, aby nasza oferta przykuła oczy kupujących? W razie różnorodnych problemów powinniśmy przyjrzeć się procesowi home stagingu.

Na czym polega home staging?

To wszystkie czynności, które pomogą nam przygotować nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu. Obecnie zajmują się tym profesjonalne agencje, potrafiące odpowiednio wyeksponować nasz dom. Takie czynności pozwalają zwiększyć jego wartość rynkową i sprzedać go w bardzo krótkim czasie. Badania rynku jasno wskazują, że nieruchomość podlegająca home stagingowi może zyskać na wartości do 20%.

Geneza

Źródła home stagingu sięgają drugiej połowy XX wieku. Powstał on w Stanach Zjednoczonych jako jedno z narzędzi marketingowych, wykonywany przez profesjonalne biuro nieruchomości. W krajach rozwijających się, takich jak Polska, home staging dopiero raczkuje. Jednak już widać, że ilość osób, zainteresowanych usługami kompetentnych agencji, stale rośnie.

Techniki

Proces wymaga przeprowadzenia wielu czynności, które przyczyniają się do zwiększenia wartości nieruchomości. Dzięki temu możemy pozyskać duże grono potencjalnych kupców. Wielu z nas kojarzy home staging przede wszystkim z aranżacją wnętrz. Nic bardziej mylnego. To zupełnie odmienne profesje, które różnią się zasięgiem działania oraz kosztami.

Specjaliści od przygotowywania mieszkań działają w taki sposób, aby nieruchomość prezentowała się idealnie w naszych oczach. Położony jest także nacisk na jak najszybszą jej sprzedaż. Podstawową czynnością jest przygotowanie wnętrza, tak aby nie nosiło ono cech nadanych mu przez poprzednich właścicieli. Natomiast architekt przygotowuje mieszkanie, aby spełniało ono wymogi mieszkańców.

Pierwsze wrażenie

Do przyciągnięcia kupca nie wystarczy atrakcyjna lokalizacja czy cena. Najważniejsze jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Największym zainteresowaniem cieszą się neutralne i przestronne wnętrza.

Zachowanie porządku

Bardzo ważnym zadaniem osoby, z której usług będziemy korzystać, jest wyeliminowanie wszystkich zbędnych dodatków i wyposażenia. Lokal wyda się naszemu klientowi bardziej przestronny. Na czas sprzedaży możemy zrezygnować z zakładania firan i zasłon, ponieważ dobre oświetlenie pokoi jest cenione przez kupujących. Oczywiście należy także usunąć pamiątki, mające wartość osobistą. Sprawi to, że zainteresowana osoba w łatwiejszy sposób oswoi się z wnętrzem.

Kolory

Przed sprzedażą powinniśmy obowiązkowo odświeżyć mieszkanie. Nawet najmniejsze zabrudzenie może być przyczyną negatywnych odczuć kupującego. Najtańszym rozwiązaniem będzie pomalowanie wszystkich ścian na biało lub inny jasny kolor. Dzięki temu zabiegowi, optycznie powiększymy i rozświetlimy przestrzeń.

Może spodobać Ci się również:

Jak tworzyć posty na social media?

Jak tworzyć posty na social media?

30 września 2020

Obecnie prawie każda firma prowadzi profil na jakiejś platformie społecznościowej, ale nie każda robi to jednakowo dobrze. Zatem jeśli chcesz, aby Twój fanpage odniósł sukces, musisz przede wszystkim poznać tajniki…

Czytaj więcej