środa, 21 lutego 2024r.

Co to jest tektura? Tektura – gdzie kupić?

Co to jest tektura? Tektura - gdzie kupić?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest, że opakowania wykonane z papieru są tak wytrzymałe, że bez trudu są w nich przewożone rozmaite towary? Jest to przede wszystkim zasługa tego, w jaki sposób zostały wykonane. Poniżej przedstawimy nieco bliżej tekturę oraz jej rodzaje, z jakimi możemy się spotkać.

Co to jest tektura?

Producent opakowań kartonowych nie wybiera surowców do produkcji przypadkowo. W zależności od przeznaczenia opakowania bądź towaru, który ma być przewożony wewnątrz kartonu, może się on od siebie różnić nie tylko gabarytem, ale także grubością oraz występowaniem dodatkowych surowców. Ale zanim o dodatkowych elementach, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czym dokładnie jest tektura.

Tektura to nazwa najgrubszego materiału papierniczego. Może osiągać nawet do czterech milimetrów grubości. Tworzy się ją poprzez sklejanie kolejnych warstw masy papierniczej. Bardzo często opakowania kartonowe producent wykonuje z materiałów pozyskanych z recyklingu, a także ze ścieru drzewnego, a nawet szmat. Warto zapamiętać, że im większa jest gęstość tektury, tym bardziej jest ona wytrzymała.

W trosce o bezpieczeństwo transportowanego środka producent pudełek kartonowych często decyduje się na wykorzystanie chemicznych dodatków oraz różnych wypełniaczy, które mają za zadanie ochronę towaru wewnątrz przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak nadmierne opady czy ujemne temperatury. Jednocześnie wpływa to na wytrzymałość kartonowych opakowań, gdyż wzrasta ich wytrzymałość na obciążenie.

Tektura w transporcie żywności

Wszyscy dobrze wiemy, że karton bardzo szybko pochłania tłuszcz, więc transportując żywność w kartonowych opakowaniach możemy się spodziewać w krótkim czasie nieestetycznych plam. Dlatego właśnie producent zdecydował się na powleczenie ich od strony wewnętrznej folią spożywczą, co zabezpiecza zarówno żywność wewnątrz, jak również pozwala, aby opakowanie było czyste i schludne przez całą drogę transportu. Warto też dodać, że to właśnie tektura do celów spożywczych posiada największy udział w polskim rynku. Najczęściej można spotkać ją w cukierniach, pizzeriach oraz w szeroko rozumianej gastronomii.

Tektura – gdzie kupić?

Najlepiej nabyć ją w hurtowni bądź u producenta opakowań tekturowych z kilku powodów. Po pierwsze, kupując u źródła będziemy mieli gwarancję najniższej ceny, ponieważ wyeliminujemy zbędnych pośredników. Co więcej, producent również otrzyma bardziej zadowalającą go stawkę, ponieważ uniknie zapłaty prowizji.

Po drugie, do wyboru będzie szeroki asortyment towarów. Kierując się naszymi potrzebami, producent pomoże wybrać idealne opakowanie, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Przy okazji będzie w stanie odpowiedzieć na nurtujące pytania i w ten sposób rozwiać nasuwające się wątpliwości.

Może spodobać Ci się również:

Jak czyścić Nike Air Force by wydłużyć ich okres przydatności?

1 grudnia 2022

Nawet obuwie najlepszej marki szybko straci swoją wartość, jeśli nie będzie odpowiednio konserwowane. Dlatego chcąc przedłużyć żywotność nowo zakupionych modeli Nike Court, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Kluczowe znaczenie będzie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady