logo NMC

Responsywna strona internetowa. Dlaczego warto ją mieć?

Zdarzyło Wam się kiedyś wejść na stronę internetową, której zawartości nie możecie przeczytać na tablecie czy smartfonie? Ja z takim problemem stykam się dość regularnie. Dlaczego tak jest? Otóż taka stona nie jest responsywna czyli nie ma możliwości pełnego jej przeglądania na różnych dostępnych na rynku urządzeniach mobilnych. Responsywność (Responsive Web Design, RWD) to jedna z technik wykorzystywanych podczas projektowania stron www, która jest szególnie popularna od momentu, kiedy wzrosła ilość urządzeń mobilnych.

Responsywne stron www - zalety

1.Twoja strona dopasowuje się do każdego urządzenia mobilnego – chodzi o to, aby jej wygląd dostosowywał się do szerokości ekranów różnych urządzeń, takich jak komputery, tablety czy smatfony. Nie ma nic gorszego niż strona, która źle się wyświetla na urządzeniach mobilnych. Przykład: klient chce sprawdzić kontakt do naszej firmy. Wchodzi na stronę interentową i widzi połowę strony. To mało profesjonalne. Przez ten błąd możemy stracić wielu klientów. Większość osób nie wraca na taką stronę.

2. Responsywna strona internetowa szybciej się wczytuje.

3. Mając stronę RWD dbasz o odbiorcę – takie strony pozwalają na uwzględnienie nie tylko różnych urządzeń, ale także róznych układów, zarówno pionowych, jak i poziomych strony.

4. Twoja strona www będzie czytelna – urzytkownicy z pewnością docenią jej przejrzystość.  Nie bez znaczenia jest także atrakcyjność wizualna.

5. Łatwiejsza do pozycjonowania – dzięki technice RWD takie strony lepiej się pozycjonują.

6.Niskie koszty utrzymania i aktualizacji strony www.

7. Strony responsywne to ważne narzędzie marketingu mobilnego.

8. Jeden adres URL bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystamy. Dzięki temu nie ma problemu z linkami, których wcześniej było kilka dla identycznej treści.

9.Jeden kod HTML bez względu na rozdzielczość. Skutkuje to oszczędnością czasu na etapie projektowania strony.

Wadą takiej strony może być jej koszt. Należy pamiętać, że przy jej tworzeniu konieczne jest jej testowanie na różnych urządzeniach. Stąd responsywne strony internetowe są zwykle droższe od innych. Warto się jednak zastanowić nad taką opcją. Z roku na rok rośnie liczba użytkowników urządzeń mobilnych. Co z tego, że nasza strona świetnie wygląda, ale tylko na komputerze, a potencjalni klienci nie mogą z niej w pełni korzystać? Nowoczesna strona internetowa to strona responsywna. Nasza firma tworzy tylko takie strony, które zapewniają użytkownikom komfort korzystania na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Monika Borkowska

<<wstecz