Zostałeś zwolniony z pracy, a pracodawca nie chce wypłacić Ci wynagrodzenia? Skorzystaj z pomocy prawnika i wygraj z niemieckim pracodawcą
Praca za granicą to zdecydowanie lepsza perspektywa na przyszłość. Lepsze warunki pracy, ale też co najważniejsze atrakcyjne wynagrodzenie przyciągają coraz większą liczbę pracowników pochodzących z Polski. Pracując jednak w Niemczech, należy znać swoje prawa i wiedzieć, jak postąpić w sytuacji, kiedy pracodawca nie jest do końca uczciwy.
Zwolnienie z pracy w Niemczech, a brak wynagrodzenia – co powinieneś zrobić?
Czy niemiecki pracodawca może odmówić wypłaty należnego Ci wynagrodzenia? Oczywiście, że nie! Jest to niedopuszczalne zachowanie ze strony pracodawcy.
Dowiedz się, więc jak odzyskać pieniądze od niemieckiej firmy? Twoje wynagrodzenie zawsze musi zostać wypłacone w określonym terminie, a zwlekanie z wypłatą nie powinno mieć miejsca. Pierwszą możliwością, jaką masz jest pisemne wezwanie do zapłaty zaległego wynagrodzenia.
Pamiętaj, że jest to pierwszy etap, po którym pracodawcy mogą uregulować swoje zobowiązania wobec pracownika. Zdarza się jednak, że pracodawca nadal, będzie uchylać się od wypłaty wynagrodzenia. W takiej sytuacji najskuteczniejszym rozwiązaniem jest droga sądowa, gdzie będziesz mógł odzyskać swoje pieniądze.
Boisz się samodzielnie podjąć działania w związku z brakiem wynagrodzenia – skorzystaj z pomocy prawnika!
Niemieckie prawo, ale też obcy język to bariery, które uniemożliwiają nam dokonanie pewnych ważnych spraw. Jeśli nie otrzymałeś wynagrodzenia, a już nie pracujesz w danej firmie, skorzystaj z porady prawnika, który oceni jak odzyskać zarobione pieniądze w Niemczech.
Oprócz wstępnej oceny, specjalista ten napisze za Ciebie stosowne pisma i dostarczy je w odpowiednie miejsce, w tym przypadku do pracodawcy – pismo o uregulowanie wynagrodzenia. Jeżeli to nie zadziała, prawnik złoży pozew do sądu pracy w celu wyegzekwowania należnych pieniędzy.
Pomoc prawnika to ogromne udogodnienie i przede wszystkim mniejszy stres dla pracownika. Ważne jest tu przestrzeganie terminów, aby nie doszło do sytuacji, kiedy odzyskanie pieniędzy będzie już niemożliwe.
Dlaczego warto znać przepisy obowiązujące w Niemczech?
Wiele osób pracujących w Niemczech miało do czynienia z nieuczciwym pracodawcą. Tacy przedsiębiorcy liczą na niewiedzę pracownika, a także na to, że nie będzie on dochodził swoich praw. Wielu z tych pracodawców jest w błędzie.
Pracownicy coraz częściej szukają pomocy i wsparcia prawnika, ponieważ nie chcą być wykorzystywani tylko dlatego, że pochodzą z innego kraju i słabo znają przepisy. Jadąc do Niemiec, należy znać, chociażby podstawowe regulacje, aby móc zareagować z przypadku nieprawidłowości, zarówno w czasie zatrudnienia, jak i po ustaniu stosunku pracy.
Może spodobać Ci się również:
Od kilku lat rynek pracowników stał się dla przedsiębiorców znaczącym problemem. Samo zatrudnienie odpowiedniej osoby na dane stanowisko pracy może stanowić wyzwanie. Również utrzymanie pracownika i niedopuszczenie, by zbyt szybko…
Czytaj więcej