piątek, 29 marca 2024r.

Zamykanie naczynek – jaka metoda najlepsza?

Zamykanie naczynek - jaka metoda najlepsza?

Pękające naczynka krwionośne, pojawiające się zwykle na skórze twarzy i nóg, mogą mieć swoje podłoże zarówno w zaburzeniach hormonalnych, nadmiernej ekspozycji na słońce, jak i nadciśnieniu tętniczym. Jednak bez względu na przyczynę powstawania, współczesna medycyna estetyczna umożliwia ich skuteczne usunięcie poprzez elektrokoagulację, intensywną wiązkę światła (IPL), skleroterapię oraz laseroterapię.

Zamykanie naczynek – metody stosowane w gabinetach medycyny estetycznej

Obecnie terapia odbywa się przy zastosowaniu kilku metod:

  • elektrokoagulacja (in. diatermia chirurgiczna lub termoliza) – wykorzystuje się prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości;
  • skleroterapia (in. obliteracja) – wstrzykuje się w skórę środek farmakologiczny;
  • wiązki światła (IPL) – wykorzystuje się lampy ksenonowe, które emitują fale świetlne o odpowiedniej długości;
  • laseroterapia – stosuje się wiązkę lasera o odpowiedniej długości, która podgrzewa krew, działając na naczynka obkurczająco.

Z uwagi na najmniejszą inwazyjność i efekty, najczęściej przeprowadza się tę ostatnią terapię.

Zalety laseroterapii

Laserowe usuwanie naczynek należy do nieinwazyjnych zabiegów o wysokim poziomie bezpieczeństwa i bardzo satysfakcjonujących efektach. Wykorzystując specjalną głowicę, selektywnie usuwa się popękane struktury, bez najmniejszego uszczerbku dla skóry, czego nie można powiedzieć np. o elektrokoagulacji, która pozostawia po sobie bolesne ranki, a niekiedy strupy.

Warto również dodać, że zabieg przy użyciu lasera jest całkowicie bezbolesny, co szczególnie doceniają pacjenci obawiający się uczucia pieczenia bądź kłucia w czasie zabiegu.

Zamykanie naczynek – skuteczność laseroterapii

W przypadku zastosowania lasera, efekty są już widoczne po pierwszej sesji. Aby jednak całkowicie pozbyć się tzw. „pajączków” warto powtórzyć je od trzech do czterech razy (w zależności od ilości i rozmiarów defektu). Co do zasady efekty są również trwałe. Jednak w przypadku osób, które mają tendencję do pękania naczynek (m.in. te o wyjątkowo delikatnej skórze, z obciążeniami genetycznymi czy wahaniami hormonalnymi) zabieg trzeba będzie raz na jakiś czas powtórzyć.

Dzięki laseroterapii możliwe jest:

  • zamknięcie pękniętych naczynek (bez znaczenia, jaką mają wielkość i jak bardzo są rozległe),
  • zredukowanie zaczerwienienia skóry i przywrócenie jej naturalnego koloru,
  • zapobieganie powstawaniu nowych pęknięć.

Pęknięte naczynka nie są już defektem, z którym trzeba nauczyć się żyć. Obecnie medycyna estetyczna dostarcza kilku metod pozbywania się z tych zmian. Z uwagi na efekty i bezbolesność zabiegu, najczęściej wybierana jest laseroterapia.

Może spodobać Ci się również:

Ile kosztują implanty zębowe? Sprawdź jaką ilość środków powinieneś przygotować na zabieg

1 stycznia 2022

Utrata zęba stałego może zmienić nasze funkcjonowanie. Jeśli tylko pojedynczy element korony musi zostać usunięty, nie jest to jeszcze aż tak odczuwalne. Gdy jednak utracimy kilka zębów, przeżuwanie pokarmów może…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady