poniedziałek, 06 grudnia 2021r.

Rustykalnie z mikrocementem

Rustykalnie z mikrocementem

Styl rustykalny kojarzy się nam z sielskim życiem na wsi. W kuchni są gotowane prawdziwe posiłki z pełnowartościowych produktów, a nie z granulatu sprzedawanego w plastikowych torebkach. W całym domu pachnie ziołami i drewnem. Po pokojach niesie się dźwięk serdecznego śmiechu i ożywionych rozmów. Takie miejsce jest sentymentalnym marzeniem i ikonicznym symbolem domu rodzinnego. Po prostu idyllicznie. Nic dziwnego, że wielu z nas, urządzając mieszkanie, wybiera właśnie taki styl. Jednak czy jest możliwe, aby połączyć chłodny mikrocement  i przytulne, naturalne surowce?

 

Rustykalnie i czysto

Wnętrze w takim stylu będzie prezentowało się świetnie uzupełnione o surowe, betonowe powierzchnie, pokryte mikrocementem. Wybierając taki materiał na kuchenne blaty, nie tylko zachowamy piękny kontrast z meblami z prawdziwego drzewa, ale przede wszystkim doskonale zadbamy o higienę. Mikrocement jest bardzo łatwy w czyszczeniu, a brak spoin i łączeń powoduje, że w żadne zakamarki nie dostaną się okruszki czy resztki jedzenia, co bywa bardzo uciążliwe na co dzień. Warto również nadmienić jak bardzo ten surowiec jest odporny na jakiekolwiek zniszczenia i uszczerbki, dzięki temu możemy oddać się kuchennym szaleństwom, nie zwracając uwagi na nieistotne drobnostki. 

 

Bezpieczeństwo w dobrym stylu

Łazienka w rustykalnym stylu jawi się jako bardzo romantyczne i jednocześnie relaksujące miejsce. Wyobraźmy sobie jak może wyglądać posadzka z mikrocementu, zdobiona misa umywalki i drewniana, sękata szafka pod nią. Jednak królową w takim pomieszczeniu musi być wanna stylizowana na górską banię, obudowana w szczeble z dębu niczym fińska beczka kąpielowa. Wybierając wodoszczelną powłokę z mikrocementu w roli podłogi, nie tylko dbamy o czystość, ale również bezpieczeństwo wszystkich domowników. Wystarczy, że podczas aplikacji nadamy posadzce wzór, na przykład tradycyjnej jodełki, dzięki czemu powierzchnia stanie się antypoślizgowa, a w łazience będą miały miejsce tylko miłe i odprężające przygody.

 

Sielski spokój

Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się bezpiecznie i ciepło. To nasza podstawowa potrzeba biologiczna i psychologiczna. Styl rustykalny lubi naturalne materiały, a my kochamy czuć się bliżej przyrody. Jednak technologicznie innowacyjny mikrocement, który wyraźnie wydobywa urok organicznych surowców, pozwala nam cieszyć się komfortem. Cechuje się bowiem istotną zaletą – jest hipoalergiczny, gdyż ogranicza rozprzestrzenianie się i rozwój bakterii oraz grzybów. Jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób mających problem z astmą. Przecież tego właśnie oczekujemy: komfortu, zdrowia i samych szczęśliwych chwil w miejscu, które nazywamy domem.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Jaka podłoga do kuchni? Czy można szybko i tanio zmienić wygląd podłogi?

1 sierpnia 2021

Dobrze zaprojektowane wnętrze to nie tylko wizytówka domu, ale również coś, co wpływa na komfort przebywania w naszych czterech ścianach. W każdym mieszkaniu bardzo ważną funkcję pełni kuchnia, a więc…

Czytaj więcej