czwartek, 07 lipca 2022r.

Rustykalnie z mikrocementem

Rustykalnie z mikrocementem

Styl rustykalny kojarzy się nam z sielskim życiem na wsi. W kuchni są gotowane prawdziwe posiłki z pełnowartościowych produktów, a nie z granulatu sprzedawanego w plastikowych torebkach. W całym domu pachnie ziołami i drewnem. Po pokojach niesie się dźwięk serdecznego śmiechu i ożywionych rozmów. Takie miejsce jest sentymentalnym marzeniem i ikonicznym symbolem domu rodzinnego. Po prostu idyllicznie. Nic dziwnego, że wielu z nas, urządzając mieszkanie, wybiera właśnie taki styl. Jednak czy jest możliwe, aby połączyć chłodny mikrocement  i przytulne, naturalne surowce?

 

Rustykalnie i czysto

Wnętrze w takim stylu będzie prezentowało się świetnie uzupełnione o surowe, betonowe powierzchnie, pokryte mikrocementem. Wybierając taki materiał na kuchenne blaty, nie tylko zachowamy piękny kontrast z meblami z prawdziwego drzewa, ale przede wszystkim doskonale zadbamy o higienę. Mikrocement jest bardzo łatwy w czyszczeniu, a brak spoin i łączeń powoduje, że w żadne zakamarki nie dostaną się okruszki czy resztki jedzenia, co bywa bardzo uciążliwe na co dzień. Warto również nadmienić jak bardzo ten surowiec jest odporny na jakiekolwiek zniszczenia i uszczerbki, dzięki temu możemy oddać się kuchennym szaleństwom, nie zwracając uwagi na nieistotne drobnostki. 

 

Bezpieczeństwo w dobrym stylu

Łazienka w rustykalnym stylu jawi się jako bardzo romantyczne i jednocześnie relaksujące miejsce. Wyobraźmy sobie jak może wyglądać posadzka z mikrocementu, zdobiona misa umywalki i drewniana, sękata szafka pod nią. Jednak królową w takim pomieszczeniu musi być wanna stylizowana na górską banię, obudowana w szczeble z dębu niczym fińska beczka kąpielowa. Wybierając wodoszczelną powłokę z mikrocementu w roli podłogi, nie tylko dbamy o czystość, ale również bezpieczeństwo wszystkich domowników. Wystarczy, że podczas aplikacji nadamy posadzce wzór, na przykład tradycyjnej jodełki, dzięki czemu powierzchnia stanie się antypoślizgowa, a w łazience będą miały miejsce tylko miłe i odprężające przygody.

 

Sielski spokój

Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się bezpiecznie i ciepło. To nasza podstawowa potrzeba biologiczna i psychologiczna. Styl rustykalny lubi naturalne materiały, a my kochamy czuć się bliżej przyrody. Jednak technologicznie innowacyjny mikrocement, który wyraźnie wydobywa urok organicznych surowców, pozwala nam cieszyć się komfortem. Cechuje się bowiem istotną zaletą – jest hipoalergiczny, gdyż ogranicza rozprzestrzenianie się i rozwój bakterii oraz grzybów. Jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób mających problem z astmą. Przecież tego właśnie oczekujemy: komfortu, zdrowia i samych szczęśliwych chwil w miejscu, które nazywamy domem.

 

Może spodobać Ci się również:

Jak prawidłowo odnowić stary lakier samochodowy?

1 grudnia 2020

Zapewnienie samochodowemu lakierowi dobrego wyglądu, jak również okresowa jego renowacja sprawi, że będzie przez wiele lat wyglądał jak nowy. Niekiedy kupione auto, aż kusi, by na odświeżonym samochodzie nanieść kolorowe…

Czytaj więcej