środa, 21 lutego 2024r.

Na co zwrócić uwagę kupując pistolet do pianki?

unnamed file 6

We wszelkiego rodzaju remontach, wykończeniach i naprawach, ważne są materiały, które stosujesz, ale także narzędzia, których używasz. Dobrze wybrany sprzęt znacznie poprawia jakość i szybkość wykonywanej pracy. Dlatego kupując jakiekolwiek narzędzia, warto najpierw rozejrzeć się na rynku. Sprawdzić opinie użytkowników, opis dostępnych funkcji, jakość wykonania i materiał, z którego zostało zrobione. To tyle w kwestii ogólnej dotyczącej narzędzi. Tym razem skupimy się na pistoletach do pianki poliuretanowej – narzędziu niewielkim, ale bardzo praktycznym.

Pianka poliuretanowa i jej zastosowania.

Pianki PUR używa się jako izolatora, uszczelniacza, stosuje się ją jako wypełnienie szczelin, które jednocześnie ociepla, także do montowania np.: okien, drzwi i parapetów, do wygłuszania powierzchni.

Do tego celu stosuje się piankę jednoskładnikową, którą można kupić w specjalnych pojemnikach pod ciśnieniem. Jest bardzo wydajna i praktyczna. Żeby użyć pianki zamkniętej w puszce, potrzebny jest specjalny pistolet do pianki poliuretanowej. Jeden pistolet i wymienne kartridże. Nawet jeżeli nigdy nie próbowałeś, nie powinno sprawić Ci problemów użycie pistoletu do pianki.

Jaki pistolet do pianki montażowej wybrać?

Ceny pistoletów wahają się od kilkudziesięciu złotych do kilkuset. Rozbieżność cenowa sprawia, że taki pistolet może nabyć każdy, amator i profesjonalista bez rujnowania budżetu. Pistolety mają uniwersalny gwint do montowania puszek z pianką, będą kompatybilne z każdą firmą, która produkuje taki produkt w standardowych kartridżach.

Przy wyborze pistoletu do pianki warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

Przede wszystkim materiał, z którego jest zrobiony, lub z którego zrobione są poszczególne elementy. Metalowe będą trwalsze. Pamiętaj, że lekki sprzęt sprawi, że będziesz bardziej precyzyjny w aplikacji i zwyczajnie nie będziesz się męczył. Poza tym sama puszka z pianką, którą zamontujesz do pistoletu, też swoje waży. Kilkugodzinna praca powinna być komfortowa.

Część elementów narzędzia powinna być dodatkowo pokryta teflonem, niklem, ocynkiem, być miedziana lub z mosiądzu. Poszczególne części wymagają czyszczenia, a odpowiednia powłoka to ułatwia i zabezpiecza je przed rdzą.

Ruchome części powinny pracować gładko i być wyraźnie wytrzymałe. Te elementy, które najszybciej się zużywają (dysze i pokrętło regulacji strumienia) powinny być wymienne.

Żeby pistolet służył długo, powinien być regularnie czyszczony zaraz po zakończeniu prac. Nie wolno pozostawiać resztek pianki do zaschnięcia. Potem może być już niemożliwe jego wyczyszczenie.   

 

 

 

 

  

Może spodobać Ci się również:

Ochronniki słuchu – jakie? Poznaj najskuteczniejsze akcesoria chroniące przed hałasem

1 listopada 2023

Dbanie o słuch to niezwykle ważna kwestia, która pozwala cieszyć się dobrym zdrowiem. Warto dodać, że na duży hałas narażeni jesteśmy nie tylko na niektórych stanowiskach pracy, ale też w…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady