poniedziałek, 22 kwietnia 2024r.

Łazienka jak w spa – czy jest to możliwe w twoim domu?

photo-1584622650111-993a426fbf0acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyNnx8aG91c2UlMjBmbGF0JTIwYmF0aHJvb218ZW58MXwwfHx8MTY0OTc1NTY1OQixlibrb-1.2.1q80w1080

W zabieganym świecie chwila relaksu i odpoczynek w komfortowych warunkach to niejednokrotnie czynnik determinujący przetrwanie. Idealnym środowiskiem gwarantującym takie odpoczywanie jest woda. Niezależnie, czy to jest basen, kąpiele i maże wodne, ciało i umysł w takich warunkach w pełni się relaksuje.

Idealnym pomysłem na efektywne wypoczywanie jest spa. Z języka łacińskiego – Sanus Per Aquam oznacza zdrowie dzięki wodzie. Salony spa codziennie przyjmują chętnych na wszelkie dobrodziejstwa wodne takie, jak sauna, bicze wodne, czy kąpiele kosmetyczne. Jednocześnie warto nadmienić, że na co dzień można stworzyć sobie własne spa w mieszkaniu i dowoli z niego korzystać.

Łazienka w stylu spa – jak to zorganizować?

Domowe spa dla każdego może oznaczać coś innego. Zaaranżowanie własnej łazienki na salon kąpielowy z elementami relaksacyjnymi powinno być oparte o indywidualne potrzeby oraz dopasowane do wielkości pomieszczenia. Warto zastanowić się, czy bicze wodne oraz aromaterapia w ciepłej wodzie wystarczą, czy też możemy sobie pozwolić na szereg innych rozwiązań.

 Warto też zastanowić się nad wyglądem łazienki, nad jej aranżacją wizualną, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Jest to istotne, gdyż ładne i przytulne wnętrze bardziej sprzyja odpoczynkowi. Dobry klimat zapewnią z pewnością kolorystycznie dobrane elementy takie, jak płytki, armatura oraz meble łazienkowe.

Jak rozplanować łazienkę, by stworzyć w niej spa?

Rozplanowanie łazienki zależy od jej wielkości. Dużą łazienkę można podzielić w ten sposób, by stworzyć odrębną sferę do zwykłych zabiegów higienicznych i relaksacyjną do odpoczynku. Taki zabieg można przeprowadzić za pomocą modnych w ostatnim czasie luksfer, albo odpowiednim umiejscowieniem wyposażenia. Istotne jest, by całość była spójna i gwarantowała pełną harmonię.

Mała łazienka, jest z oczywistych względów trudniej ustawialna. Tu na nastrój relaksacyjny na pewno będzie miał wpływ wybór wyposażenia, elementów dekoracyjnych oraz odpowiednie dopasowanie, np. dużej wanny z funkcją hydromasażu. Najważniejsze, by w takiej łazience czuć się dobrze, komfortowo i bezpiecznie.

Wyposażenie domowego spa

Wyposażenie łazienki, która ma pełnić rolę domowego spa powinno opierać się na zasadzie harmonii wyglądu z funkcjonalnością tego pomieszczenia. Oznacza to odpowiedni dobór oświetlenia, wanny – wolnostojąca będzie idealnym wyborem, a także dopasowanej kolorystyki. Urządzenie łazienki klimatycznej, w której można zapalić świece zapachowe i zatopić się w wannie pełniej aromatycznej piany nie jest może łatwe, ale z pewnością niezwykle przyjemne.

Może spodobać Ci się również:

Jak udowodnić mobbing w pracy?

1 grudnia 2023

Każdy z nas musi pracować na swoje utrzymanie. Poświęcamy temu sporo czasu, bo aż jedną trzecią dnia. Dlatego miejsce pracy staje się wręcz naszym drugim domem, czy tego chcemy, czy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady