środa, 21 lutego 2024r.

Kradzież samochodu co zrobić? Czy da się uniknąć kradzieży auta?

photo-1557245526-45dc0f1a8745cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxOHx8R1BTJTIwY2FyfGVufDF8MHx8fDE2MzgyMDAzNTAixlibrb-1.2.1q80w1080

Kradzież samochodu to ogromny problem, którego za wszelką cenę chcielibyśmy uniknąć. Niestety każdego dnia dochodzi do kradzieży aut, przez co nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy również i my nie zostaniemy poszkodowani. Co należy zrobić w momencie utraty auta i dlaczego w takiej sutuacji najważniejszy jest czas, jaki minął od kradzieży?

Co zrobić w przypadku kradzieży auta?

Jeżeli zdarzy się, że nasz samochód zostanie skradziony, należy jak najszybciej powiadomić o tym policję. Osoby, które zdecydowały się na nadajnik GPS do samochodu także, powinny poinformować o tym odpowiednie służby, ponieważ próba odzyskania pojazdu na własną rękę może być bardzo niebezpieczna.

Policja z pewnością weźmie pod uwagę fakt, że w aucie znajdował się lokalizator GPS. Dzięki temu odnalezienie samochodu będzie dużo prostsze i szybsze. Obecnie coraz więcej właścicieli aut decyduje się na montaż lokalizatora, co pozwala nie tylko odzyskać samochód, ale także w większości przypadków złapać złodzieji.

Dlaczego nie należy zwlekać ze zgłoszeniem kradzieży?

W momencie, gdy zorientujemy się, że naszego auta nie ma na miejscu, nie należy zwlekać z powiadomieniem policji. Samochód na pewno nie wróci na miejsce, a dalsza zwłoka wpływa na korzyść złodzieja. Osoba zajmująca się kradzieżą samochodów najczęściej ma konkretny schemat działania, a więc tutaj liczy się każda minuta.

Im dłużej będziemy zwlekać, tym szanse na odzyskanie auta maleją. Oczywiście samochody wyposażone w GPS jest łatwiej namierzyć, jednak często złodzieje zagłuszają sygnał w przypadku tradycyjnych lokalizatorów. Aby nie dać się oszukać warto pomyśleć nad zakupem systemu monitoringu radiowego, ponieważ takiego sygnału przestępca nie będzie w stanie skutecznie zagłuszyć.

Jakie dane trzeba podać podczas zgłoszenia?

Zgłaszając kradzież, należy podać wiele ważnych informacji, które mają na celu pomoc w odnalezieniu auta. Do takich danych zaliczamy: markę, kolor, numer tablicy rejestracyjnej oraz inne ważne szczegóły dotyczące samochodu. Poza tym istotne jest również miejsce kradzieży, przybliżony czas oraz świadkowie, jeżeli oczywiście były takie osoby.

Wszystkie nawet najdrobniejsze szczegóły mogą okazać się niezwykle ważne. Często złodzieje wybierają miejsca, gdzie jest łatwiej ukraść samochód. Jednak zdarza się również, że lokalizacja ta jest zupełnie przypadkowa, co wpływa na większe ryzyko kradzieży nawet w dosyć zatłoczonych miejscach.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 6

Jak wygląda fizjoterapia w wodzie?

1 stycznia 2021

Pływanie to jedna z najzdrowszych form rekreacji. Organizm ludzki, nawet w starszym wieku, szybciej regeneruje się w wodzie. Niepodważalne zalety fizjoterapii wodnej sprawiają, że ta forma ruchu coraz chętniej jest…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady