środa, 21 lutego 2024r.

Korona cyrkonowa – co to jest? W jaki sposób zakłada się korony cyrkonowe?

photo-1642845257969-09077e914081cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzF8fGRlbnRpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2OTQ4NzYxNwixlibrb-4.0.3q80w1080

Korony cyrkonowe to jedna z metod uzupełnienia protetycznego zębów. Sposób ten jest bardzo popularny w wielu gabinetach stomatologicznych z uwagi na dużą efektywność i naturalny wygląd takiego uzębienia. Czym jest korna cyrkonowa, z czego jest wykonana i kto może skorzystać z takiej metody leczenia?

Korona cyrkonowa – z czego jest wykonana?

Korony cyrkonowe wykonuje się na podbudowie tlenku cyrkonu. Taka forma uzupełnienia protetycznego jest trwała oraz przypomina stałe zęby, dzięki czemu uśmiech jest całkowicie naturalny. Korony cyrkonowe odbijają światło, co wpływa na naturalny efekt bieli.

Substancja, jaką jest tlenek cyrkonu charakteryzuje się naturalną bielą i odpornością na wiele czynników zewnętrznych. Z uwagi na swoje właściwości wykorzystywany jest do wykonywania koron cyrkonowych, co niesie za sobą naprawdę wiele zalet.

Duża ilość możliwości, jeżeli chodzi o leczenie protetyczne, pozwala na dopasowanie konkretnej metody leczenia do wymagań i możliwości finansowych pacjenta. Co więcej, niektóre zabiegi refundowane są także przez NFZ, jednak lista ta jest w tym przypadku bardzo ograniczona.

Jak wygląda zabieg założenia korony cyrkonowej?

Leczenie protetyczne zawsze poprzedzone jest wykonaniem niezbędnych badań, aby móc dokładnie określić stan uzębienia. Ponadto wszystkie zęby, powinny być wyleczone, ponieważ tylko wtedy możliwe jest założenie korony.

Kolejny krok to szlifowanie zęba, na którym będzie mocowana korona. Ponadto niezbędne jest także wykonanie odcisku, który umożliwi przygotowanie idealnie dopasowanej korony. Jeżeli korona będzie już gotowa, wykonuje się przymiarki i ewentualne poprawki.

Ostatnim etapem jest scementowanie korony, co kończy cały zabieg. Oczywiście założenie korony na stałe nie jest równoznaczne z rezygnacją, jeżeli chodzi o odwiedzanie gabinetu dentystycznego. Pacjent w dalszym ciągu powinien regularnie odwiedzać stomatologa, aby móc ocenić zarówno stan jamy ustnej, jak i noszonej korony.

Dlaczego warto wybrać koronę cyrkonową?

Jak już wiadomo zęby cyrkonowe wyglądają bardzo estetycznie. Poza tym cyrkon nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, a więc takie leczenie może być zastosowane również u osób będących alergikami.

Całe uzębienie wraz z koroną cyrkonową wygląda naturalnie, a nowoczesne technologie wycinania koron umożliwiają ich precyzyjne dopasowanie. Ten rodzaj koron jest w stanie przetrwać bardzo długi czas, dzięki czemu inwestycja w leczenie jest naprawdę opłacalna.

Może spodobać Ci się również:

Jak wybrać garnitur na rozmowę kwalifikacyjną, o czym warto pamiętać?

1 października 2022

Odpowiedni wybór garnituru na rozmowę kwalifikacyjną jest bardzo ważny, gdyż wygląd jest jednym z kluczowych czynników oceny przyszłego pracownika przez rekrutera. Strój taki musi być dopasowany do okoliczności, a także…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady