środa, 21 lutego 2024r.

Jaką armaturę łazienkową wybrać? Czym się kierować?

unnamed file 8

Urządzając mieszkanie zazwyczaj w sposób przemyślany zwracamy uwagę na każdy szczegół. To co praktyczne i funkcjonalne musi również być atrakcyjne, estetyczne i dopasowane do całości aranżacji. Każde pomieszczenie z osobna i wszystkie łącznie powinny zachować funkcjonalność oraz spójny styl.

Łazienka jest pomieszczeniem użytkowym, w którym niejednokrotnie nawet najbardziej kreatywny designer ma trudność z urządzeniem całości. Dotyczy to zarówno małych łazienek, jak i większych, w których powierzchnia i przyłącza są źle rozplanowane. W związku z tym, kiedy na myśl przychodzi armatura łazienkowa pojawia się pytanie, jak ją odpowiednio dopasować, jaką wybrać?

Zacznijmy od dużych gabarytów

Kabina prysznicowa, czy wanna? Zasadniczo są to największe gabarytowo przedmioty, które muszą być odpowiednio usytuowane tam, gdzie hydrauliczne przyłącza. Niekiedy jedynym rozwiązaniem jest kabina z brodzikiem. Wśród wielu ofert należy wybrać taką, która designem będzie pasować do otoczenia, a jednocześnie będzie miała odpowiednie wymiary dopasowane do przestrzeni.

W przypadku wanny, miejsca musi być trochę więcej. Można skorzystać z projektów wanien małych, przyściennych lub wolnostojących, czy narożnych. Ważne jest, by wanna stanęła w takim miejscu, by nie zatarasować całej łazienki.

Jak wybrać baterię łazienkową?

Kiedy mamy już odpowiedni „mebel” do kąpieli trzeba zaopatrzyć się w umywalkę i pozostałe sprzęty. Niewątpliwie ważnym wyborem jest tu bateria łazienkowa. Warto zwrócić uwagę na modele, które będą pasowały do wystroju, a jednocześnie będą funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu.

Urządzając łazienkę z kabiną można wybrać baterie natryskową, a do umywalki dopasować model o tym samym wyglądzie, najlepiej z tej samej firmy. Drugim rodzajem natryskowych baterii, są ich ścienne warianty, ale to rozwiązanie warto przemyśleć jeszcze w fazie budowania lub remontowania pomieszczenia łazienkowego. Istotne jest to, gdyż bateria ścienna musi być wmontowana w ścianę.

Estetyka i zachowanie czystości

Estetyczna łazienka, to z pewnością czyste i schludne pomieszczenie. Chcąc zachować jej dobry wygląd należy zadbać o wybór armatury łatwej w czyszczeniu i trwałej. Tylko dobrej jakości materiały mogą zapewnić taki efekt. Dobrym rozwiązaniem będzie zasięgniecie rady u specjalisty, który wytłumaczy, jak wybrać armaturę i czym się przy tym kierować.

To detale sprawiają, że pomieszczenie jest idealne. Odpowiednie zaprojektowanie i wyposażenie łazienki gwarantuje, że w późniejszym czasie łatwo będzie zachować jej estetyczny wygląd oraz funkcjonalność.

Może spodobać Ci się również:

Fotoodmładzanie – co to jest i jakich efektów można się spodziewać?

1 stycznia 2022

Wraz z wiekiem skóra traci jędrność i dochodzi do zmniejszenia się jej gęstości, na jej powierzchni zaczynają pojawiać się zmarszczki oraz plamy barwnikowe. Aby móc utrzymać ją w dobrej kondycji…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady