piątek, 26 kwietnia 2024r.

Jak wygląda fizjoterapia w wodzie?

unnamed file 6

Pływanie to jedna z najzdrowszych form rekreacji. Organizm ludzki, nawet w starszym wieku, szybciej regeneruje się w wodzie. Niepodważalne zalety fizjoterapii wodnej sprawiają, że ta forma ruchu coraz chętniej jest wykorzystywana.

W kategorii: fizjoterapia w wodzie Warszawa posiada wiele takich miejsc. Dobry wybór specjalistów pozwoli długie lata cieszyć się sprawnością ruchową i witalnością. Chcąc znaleźć odpowiednie miejsce należy kierować się kilkoma warunkami.

Ludzie i woda w fizjoterapii

Ludzie tworzą miejsce, a pacjenci powinni czuć się w nim dobrze. Nieodzowny jest dobrze dobrany zespół ludzi tworzących dogodne warunki do terapii, nauki pływania oraz rehabilitacji. Warto sięgnąć po ich doświadczenie oraz wiedzę. 

Fizjoterapia wodna jest dobrym rozwiązaniem w przypadku rehabilitacji po ciężkich urazach. Wyjątkowo wpływa na poprawę jakości życia i powrót do zdrowia. Wymaga jednak odpowiedniego podejścia fizjoterapeuty oraz jego indywidualnego postrzegania każdego pacjenta.

Wodna fizjoterapia, dla kogo?

Woda ma właściwości wspierające uzdrawianie aparatu ruchowego człowieka. Jej charakterystyczną cechą jest wyporność. Ciało unosząc się na wodzie traci ciężar, a mięśnie się rozluźniają. Dobra rehabilitacja wykorzystuje tę cechę, a odpowiednio dobrane ćwiczenia mają za zadanie wzmocnić poszczególne grupy mięśni.

Dobrym porównaniem będzie to, że 45 minut w wodzie obciąża stawy tak, jak 10 minut lądowych ćwiczeń. W zależności od problemów ruchowych może być dobrym rozwiązaniem, gdy w grę wchodzi ponowna nauka chodzenia. To, co na bieżni jest trudne do osiągnięcia, w wodzie będzie miało łatwiejszy przebieg.

Psychologia i fizjoterapia wodna

Mówi się, że woda „wyciąga” wszystko z człowieka. Prawda jest taka, że psychologicznie woda jest zbawiennym środowiskiem. Niezaprzeczalnie wpływ na jej pozytywny odbiór ma to, że „toniemy” w niej już w fazie płodowej. Taki stan podświadomie kojarzony jest z ciepłem i bezpieczeństwem.

Wiadomo, że każda terapia wymaga sił psychicznych i samozaparcia. Wodna forma terapii daje dodatkowe wsparcie rozluźniając i poprawiając samopoczucie. Niezaprzeczalnie udział tu może mieć również zmniejszenie bólu odciążonych przez wodę mięśni, czy kręgosłupa.

Nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem czuwać musi człowiek. Wykwalifikowany fizjoterapeuta powinien w pewnym sensie być również psychoterapeutą. Niekiedy dzięki odpowiednio dobranej osobie i ćwiczeniom, chodzą ci, którzy nigdy nie mieli wstać z łóżka. Warto zdać się na profesjonalny zespół, wybrać wodną fizjoterapię i cieszyć się z doskonałych efektów w niezbyt długim czasie.

Może spodobać Ci się również:

Co to jest stomatologia zachowawcza?

Co to jest stomatologia zachowawcza?

10 maja 2020

Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym są niezwykle ważne. Lepiej jest bowiem zapobiegać, niż później leczyć. Jeśli zauważymy coś niepokojącego w naszym uzębieniu, powinniśmy od razu udać do dentysty. Dziś gabinety…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady