czwartek, 30 maja 2024r.

Jak wybrać idealny garnitur dla kobiety w biznesie?

photo-1638088658955-dd87d22e834dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxzdWl0JTIwZ3JlZW58ZW58MXwwfHx8MTY0MjQxNzY0NQixlibrb-1.2.1q80w1080

Praca w biurze, spotkania firmowe, a nawet rozmowa kwalifikacyjna, to takie okoliczności, gdzie ubiór ma olbrzymie znaczenie. Dziś strój biznesowy jest bardziej różnorodny, ale nadal osiągnięcie idealnej równowagi między profesjonalizmem a stylem jest bardzo istotne. 

Kobiecy świat mody pozwala na więcej swobody w dobieraniu kolorów, czy fasonu. Istotne jest, by strój formalny w biznesie był elegancki, a tu sprawdzi się dobrze uszyty damski garnitur na miarę. 

Dlaczego garnitur dla kobiety jest tak popularny? 

Niezależnie, czy to garnitur damski, czy elegancka garsonka, jest to formalny dress code dla kobiet w wielu biurach i na spotkaniach firmowych. Oznacza profesjonalny styl ubioru, który wydaje się elegancki i wyrafinowany. Dla mężczyzn garnitur jest zazwyczaj wymagany, a z drugiej strony kobiety mogą interpretować strój biznesowy na wiele sposobów. 

To pozwala na przemycenie swojego prywatnego stylu do stroju formalnego. Garnitur damski to popularna forma również dlatego, że zapewnia wygodę, a także sposobność do stworzenia wyjątkowo eleganckiej kreacji biznesowej. Pomimo że nadal panie chętnie sięgają po garsonki ze spódnicami, to jednak w świecie biznesu damskie garnitury, a nawet smokingi robią furorę. 

Elegancki styl damskiego garnituru, czyli jak wybrać dla siebie strój formalny? 

Jest tak wiele stylów i fasonów garniturów dla pań, a wybór podyktowany musi być kilkoma względami. Ważna jest figura kobieca i umiejętne dopasowanie stroju do budowy ciała. Istotne też jest dobre zestawienie kolorystyczne i wzornictwo, aby ubiór firmowy pasował do osobowości i do charakteru wykonywanej pracy. 

Wymienić warto kilka najpopularniejszych stylów damskich garniturów, a tu nie może zabraknąć klasycznego slimeline. Jest to tradycyjny garnitur z długimi rękawami i zgrabnymi, dopasowanymi ramionami. Całość jest elegancka i smukła i dobrze uszyty strój nadaje się dla prawie każdego typu kobiecej sylwetki. 

Inne ciekawe odsłony współczesnych damskich garniturów 

Zawsze ciekawym i eleganckim wyborem będzie tradycyjna dwurzędowa marynarka. Dobrze sprawdza się tu również fason z paskiem, który pozwala uzyskać jeszcze bardziej efekt klepsydry, tak pożądanej sylwetki kobiecej. 

Obecnie modne są również style bardziej swobodne – oversize – na każdy rodzaj sylwetki. Często panie wybierają też klasycznie męski fason garnituru, który w ultranowoczesny sposób podkreśla ich kobiecość. Niezależnie od tego, jaki garnitur wybieramy, należy pamiętać, aby idealnie pasował i był perfekcyjnie uszyty, gdyż ma to wpływ na ostateczny efekt elegancji.

Może spodobać Ci się również:

Komoda w sypialni – czy to dobre połączenie? Kilka powodów, dla których warto mieć komodę w sypialni

1 kwietnia 2024

Wybór mebli do swojej sypialni to niekiedy trudna droga przez, którą musimy przejść. Sypialnia jest miejscem, które powinno być przytulne, ale zarazem powinno być wyposażone w funkcjonalne i nowoczesne meble.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady