czwartek, 07 lipca 2022r.

Jak skutecznie i szybko znaleźć dobra pracę – podpowiadamy!

unnamed file 2

Czy można skutecznie i szybko znaleźć dobrą pracę? Tak! Trzeba jednak pamiętać o tym, że w procesie rekrutacyjnym, kluczową rolę będzie odgrywać Twoje doświadczenie. Jak znaleźć wymarzoną pracę w mniej niż pół roku?

Baza ofert pracy

W bazie ofert pracy mnóstwo firm zamieszcza rzetelne i konkretne ogłoszenia o pracy, które są codziennie aktualizowane. Nawet jeśli jednego dnia wyślesz 20 aplikacji, pamiętaj, że kolejnego pojawią się nowe ogłoszenia, na które możesz odpowiedzieć. 

Oczywiście, najczęściej polecane bazy ofert pracy to te, które są płatne (dla pracodawcy). Szukając pracownika, pracodawca również powinien wyjść z inicjatywą, którą w tym konkretnym przypadku jest opłata za umieszczenia ogłoszenia w serwisie. 

Opłaty te są dość wysokie, dlatego też pracodawcy ogłaszający się za pośrednictwem takich baz ofert są raczej rzetelni, sprawdzeni i informacje zawarte w ogłoszeniu o pracę nie mijają się z prawdą.

LinkedIn — tu też są oferty pracy!

Na Linkedlnie nie tylko możesz założyć swój profil zawodowy, ale możesz też wejść w kontakt z firmami, do których chcesz aplikować.  To może znacznie przyspieszyć Twoją rekrutację, a może nawet pojawią się możliwości, o których nie miałeś pojęcia.

Oprócz bezpośredniego kontaktu z firmami tam również znajdziesz interesujące Cię oferty pracy, na które możesz aplikować bezpośrednio z poziomu aplikacji, bez konieczności otwierania ofert na innej stronie. 

Marketing szeptany i social media

Tu słówko, tam słówko i wymarzona praca sama Cię znajdzie! Wykorzystaj social media, by poinformować znajomych, że szukasz pracy w konkretnej branży, na konkretnym stanowisku. Może się okazać, że ktoś kogoś szuka i to właśnie Ty idealnie się nadajesz! 

Dobry marketing szeptany rzeczywiście może zdziałać cuda, zwłaszcza w dobie Internetu. Wiele stanowisk z branży IT zajmują właśnie osoby z polecenia. Polecanie kogoś jest pewnego rodzaju „gwarantem” jego rzetelnego podejścia do wykonywanej pracy.

Na Facebooku są również grupy, które umożliwiają publikację ofert pracy. Są jednak obarczone pewnym ryzykiem, dlatego warto sprawdzić w Google firmę, która się ogłasza w takiej grupie. Często też takie odpowiedzi pozostają bez informacji zwrotnej.

Oprócz wspomnianych grup Facebook umożliwia stronom firmowym umieszczać oferty pracy bezpośrednio na ich profilach. To oznacza, że możesz podesłać swoją aplikację również w taki sposób. Jest on o wiele bardziej bezpośredni, niż aplikacje przez bazy ofert pracy. 

Czy da się zatem znaleźć dobrą pracę w mniej niż pół roku? Tak! 

Może spodobać Ci się również:

Jakie buty do biegania po asfalcie będą najlepsze?

1 stycznia 2022

Osób uprawiających jogging stale przybywa. Ta aktywność zyskuje na popularności przede wszystkim dzięki stosunkowo niskim kosztom – do biegania nie trzeba wiele, wystarczą wygodne ubrania i dopasowane buty. W zależności…

Czytaj więcej