niedziela, 14 lipca 2024r.

Jak przechowywać buty zimowe w ciepłym okresie roku?

photo-1515955656352-a1fa3ffcd111cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1N3x8U2hvZXMlMjB0cmVra2luZ3xlbnwxfDB8fHwxNjkwNjIyMjEwfDAixlibrb-4.0.3q80w1080

Zimowe buty pomagają nam osłonić stopy przed chłodem i mrozem. Poza sezonem nie nadają się one do użytku, ze względu na zbyt masywną budowę i docieplającą wyściółkę. Dlatego powinniśmy je schować do szafy, choć wcześniej warto zabezpieczyć te warianty, by w następnym sezonie móc użyć ich ponownie. W jaki sposób to zrobić?

Nawet drobne zabrudzenia mogą zniszczyć cholewkę

Przed odłożeniem butów zimowych do szafki, musimy dokładnie je oczyścić. Nawet niewielkie zabrudzenia i ślady błota mogą wejść w interakcję z cholewką i powoli niszczyć jej strukturę. Mycie najlepiej przeprowadzić z wykorzystaniem łagodnych detergentów i letniej wody. W ten sposób pozbędziemy się większości zabrudzeń i zmniejszymy ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

Czyszczenie butów powinniśmy z resztą przeprowadzać podczas codziennej zimowej eksploatacji. W ten sposób chronimy ich powierzchnię i zabezpieczamy ją przed działaniem wilgoci. Buty zimowe męskie możemy również zabezpieczać specjalną pastą, która tworzy na cholewce hydrofobową cienką warstwę.

Jak dbać o obuwie skórzane?

To bardziej wymagające warianty, które przy właściwej konserwacji mogą towarzyszyć nam przez wiele lat. Buty przygotowane ze skóry doskonale układają się na stopie, dzięki czemu czujemy się w nich bardzo komfortowo. Jednak zabrudzenia oraz mikrouszkodzenia mogą zniekształcić wygląd posiadanych butów. W jaki sposób im przeciwdziałać?

Przede wszystkim musimy pamiętać o dokładnym czyszczeniu obuwia ze wszelkich pozostałości po brudzie. Najlepiej każdorazowo przetrzeć je wilgotną szmatką, a poważniejsze zabrudzenia można usuwać pod bieżącą wodą. Po sezonie powinniśmy zabezpieczyć buty męskie Nike, stosując odżywkę oraz specjalną pastę, która natłuści ich powierzchnię.

Co zrobić, by buty zachowały pierwotny kształt?

Jeśli boimy się, że krój obuwia zniekształci się pod wpływem wysokich temperatur, powinniśmy schować je w suchym i przewiewnym miejscu. Poddasze lub garaż może nie być w tym przypadku rozwiązaniem, ponieważ w pierwszym miejscu czasem jest zbyt gorąco, z kolei podziemna piwnica często jest bardziej wilgotnym miejscem. Najlepiej schować produkty do mniej używanej szafki, oczywiście po ich wyczyszczeniu.

Jeśli chcemy by obuwie zachowało pierwotny kształt, możemy skorzystać z prawideł, które umieszczamy wewnątrz cholewki. W ten sposób zapobiegniemy deformacjom cholewki, które mogą później wywołać dyskomfort podczas ponownego użycia butów zimowych. Przed odłożeniem produktów do szafy warto wyczyścić ich wnętrze, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu oraz grzybów i bakterii.

Może spodobać Ci się również:

Kradzież samochodu - co zrobić? Jak się przed nią ustrzec?

Kradzież samochodu – co zrobić? Jak się przed nią ustrzec?

15 maja 2020

W dzisiejszych czasach, kiedy pojazdy stają się swoistym drugim domem większości z nas, niezwykle ważną rzeczą jest ich bezpieczeństwo. Wydając kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych na nowe auto nie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady