czwartek, 28 września 2023r.

Jak przechowywać buty zimowe w ciepłym okresie roku?

photo-1515955656352-a1fa3ffcd111cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1N3x8U2hvZXMlMjB0cmVra2luZ3xlbnwxfDB8fHwxNjkwNjIyMjEwfDAixlibrb-4.0.3q80w1080

Zimowe buty pomagają nam osłonić stopy przed chłodem i mrozem. Poza sezonem nie nadają się one do użytku, ze względu na zbyt masywną budowę i docieplającą wyściółkę. Dlatego powinniśmy je schować do szafy, choć wcześniej warto zabezpieczyć te warianty, by w następnym sezonie móc użyć ich ponownie. W jaki sposób to zrobić?

Nawet drobne zabrudzenia mogą zniszczyć cholewkę

Przed odłożeniem butów zimowych do szafki, musimy dokładnie je oczyścić. Nawet niewielkie zabrudzenia i ślady błota mogą wejść w interakcję z cholewką i powoli niszczyć jej strukturę. Mycie najlepiej przeprowadzić z wykorzystaniem łagodnych detergentów i letniej wody. W ten sposób pozbędziemy się większości zabrudzeń i zmniejszymy ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

Czyszczenie butów powinniśmy z resztą przeprowadzać podczas codziennej zimowej eksploatacji. W ten sposób chronimy ich powierzchnię i zabezpieczamy ją przed działaniem wilgoci. Buty zimowe męskie możemy również zabezpieczać specjalną pastą, która tworzy na cholewce hydrofobową cienką warstwę.

Jak dbać o obuwie skórzane?

To bardziej wymagające warianty, które przy właściwej konserwacji mogą towarzyszyć nam przez wiele lat. Buty przygotowane ze skóry doskonale układają się na stopie, dzięki czemu czujemy się w nich bardzo komfortowo. Jednak zabrudzenia oraz mikrouszkodzenia mogą zniekształcić wygląd posiadanych butów. W jaki sposób im przeciwdziałać?

Przede wszystkim musimy pamiętać o dokładnym czyszczeniu obuwia ze wszelkich pozostałości po brudzie. Najlepiej każdorazowo przetrzeć je wilgotną szmatką, a poważniejsze zabrudzenia można usuwać pod bieżącą wodą. Po sezonie powinniśmy zabezpieczyć buty męskie Nike, stosując odżywkę oraz specjalną pastę, która natłuści ich powierzchnię.

Co zrobić, by buty zachowały pierwotny kształt?

Jeśli boimy się, że krój obuwia zniekształci się pod wpływem wysokich temperatur, powinniśmy schować je w suchym i przewiewnym miejscu. Poddasze lub garaż może nie być w tym przypadku rozwiązaniem, ponieważ w pierwszym miejscu czasem jest zbyt gorąco, z kolei podziemna piwnica często jest bardziej wilgotnym miejscem. Najlepiej schować produkty do mniej używanej szafki, oczywiście po ich wyczyszczeniu.

Jeśli chcemy by obuwie zachowało pierwotny kształt, możemy skorzystać z prawideł, które umieszczamy wewnątrz cholewki. W ten sposób zapobiegniemy deformacjom cholewki, które mogą później wywołać dyskomfort podczas ponownego użycia butów zimowych. Przed odłożeniem produktów do szafy warto wyczyścić ich wnętrze, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu oraz grzybów i bakterii.

Może spodobać Ci się również:

Wino organiczne co to znaczy? Co wpływa na popularność win organicznych?

1 lutego 2022

Wino organiczne to określenie, które nie dla wszystkich jest jasne. Poza tym duża ilość różnych rodzajów win powoduje, że konsument może czuć pewne zakłopotanie podczas wyboru tej konkretnej butelki. Wina…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady