środa, 21 lutego 2024r.

Jak pomóc dziecku spełniać marzenia?

unnamed file

Sylwia jest uczennicą podstawówki. Uwielbia pływanie, nie lubi matematyki.

Na basen chodzi tak często jak tylko się da. Jest w tym rzeczywiście bardzo dobra. Trener szkółki często wystawia ją do sparingów jako motywatora dla innych, bo osiąga niezłe wyniki. Nie może jej jednak wystawiać w wymarzonych przez Sylwię zawodach pływackich, bo nie należy ona do klubu. Niestety, rodzice nie chcą zapisać jej na regularne treningi. Obawiają się, że jej problemy z matematyką tylko się pogorszą, kiedy zacznie poświęcać czas na intensywną aktywność fizyczną. W ten oto sposób, zamiast rozwijać swój niewątpliwy talent do pływania, Sylwia swój wolny czas poświęca na nieskuteczną naukę matematyki. W efekcie nie jest tak dobra w pływaniu jak mogłaby być, a matematyka wciąż jest dla niej problemem, ponieważ zwyczajnie jej nie rozumie. Lata nagromadzonych zaległości skutkują wciąż złymi ocenami, mimo jej wysiłków.

Czy Twoje dziecko też marzy o czymś innym?

Czy brzmi znajomo? Może to właśnie Twoja córka jest w podobnej sytuacji? Marzy o czymś zupełnie innym, ale na ziemię sprowadzają ją codzienne obowiązki? Może to Twój syn chciałby rozwijać jakąś pasję, ale nie wystarcza mu czasu i sił, bo całą energię pochłania nauka przedmiotu, z którym wyraźnie sobie nie radzi. A mimo to się stara. To najlepszy dowód na to, że ta wytrwałość skierowana na coś, co się naprawdę lubi, mogłaby przynieść rewelacyjne efekty.

Korepetycje to rozwiązanie dla każdego dziecka i zmartwionego rodzica.

Rozwiązanie problemu Sylwii, jest bliżej niż myślisz. Sylwia jest zdeterminowana, żeby trenować pływanie, brać udział w zawodach i jest gotowa, poświęć na to każdą wolną chwilę. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że nie samym pływaniem człowiek żyje. Szkoła jest ważna i tak właściwie lubi do niej chodzić. Z radością uczy się geografii i lubi języki obce.

Rodzice w końcu dali się przekonać. Zapisali ją do szkółki. Treningi są rano przed szkołą. O dziwo po takiej sesji pływania jej umysł działa w szkole na najwyższych obrotach i ma pełno energii. Umowa z rodzicami była taka, że oceny w szkole nie ulegną zmianie. Natomiast z matematyki będzie jej pomagał korepetytor, ponieważ i tak sama nie była w stanie poradzić sobie z materiałem. Pomoc w postaci korków okazała się strzałem w dziesiątkę. Lekcje odbywają się online, po popołudniowym treningu. Godziny i terminy są dopasowane do aktywnego życia Sylwii. Online może łączyć się ze swoim korepetytorem nawet na wyjazdowych turnusach treningowych. Reszta przedmiotów nie sprawia jej trudności. Matematyka też przestała być kulą u nogi. Widać wyraźną poprawę dzięki spokojnym lekcjom dodatkowym, na których Sylwia może pytać o każdą drobnostkę, której nie rozumie.

 

W ten sposób Sylwia spełnia swoje marzenia, buduje życie na talencie i pasji, które posiada.

Może spodobać Ci się również:

Jak wygląda chirurgiczne usuwanie zęba i czy jest bolesne?

1 lutego 2022

Współczesne metody leczenia problemów z uzębieniem, zakładają tylko w ostateczności konieczność ekstrakcji zęba. W niektórych sytuacjach taki zabieg jest nieunikniony, gdyż bez niego pacjent może mieć szereg powikłań i problemów…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady