czwartek, 28 września 2023r.

Jak pomóc dziecku spełniać marzenia?

unnamed file

Sylwia jest uczennicą podstawówki. Uwielbia pływanie, nie lubi matematyki.

Na basen chodzi tak często jak tylko się da. Jest w tym rzeczywiście bardzo dobra. Trener szkółki często wystawia ją do sparingów jako motywatora dla innych, bo osiąga niezłe wyniki. Nie może jej jednak wystawiać w wymarzonych przez Sylwię zawodach pływackich, bo nie należy ona do klubu. Niestety, rodzice nie chcą zapisać jej na regularne treningi. Obawiają się, że jej problemy z matematyką tylko się pogorszą, kiedy zacznie poświęcać czas na intensywną aktywność fizyczną. W ten oto sposób, zamiast rozwijać swój niewątpliwy talent do pływania, Sylwia swój wolny czas poświęca na nieskuteczną naukę matematyki. W efekcie nie jest tak dobra w pływaniu jak mogłaby być, a matematyka wciąż jest dla niej problemem, ponieważ zwyczajnie jej nie rozumie. Lata nagromadzonych zaległości skutkują wciąż złymi ocenami, mimo jej wysiłków.

Czy Twoje dziecko też marzy o czymś innym?

Czy brzmi znajomo? Może to właśnie Twoja córka jest w podobnej sytuacji? Marzy o czymś zupełnie innym, ale na ziemię sprowadzają ją codzienne obowiązki? Może to Twój syn chciałby rozwijać jakąś pasję, ale nie wystarcza mu czasu i sił, bo całą energię pochłania nauka przedmiotu, z którym wyraźnie sobie nie radzi. A mimo to się stara. To najlepszy dowód na to, że ta wytrwałość skierowana na coś, co się naprawdę lubi, mogłaby przynieść rewelacyjne efekty.

Korepetycje to rozwiązanie dla każdego dziecka i zmartwionego rodzica.

Rozwiązanie problemu Sylwii, jest bliżej niż myślisz. Sylwia jest zdeterminowana, żeby trenować pływanie, brać udział w zawodach i jest gotowa, poświęć na to każdą wolną chwilę. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że nie samym pływaniem człowiek żyje. Szkoła jest ważna i tak właściwie lubi do niej chodzić. Z radością uczy się geografii i lubi języki obce.

Rodzice w końcu dali się przekonać. Zapisali ją do szkółki. Treningi są rano przed szkołą. O dziwo po takiej sesji pływania jej umysł działa w szkole na najwyższych obrotach i ma pełno energii. Umowa z rodzicami była taka, że oceny w szkole nie ulegną zmianie. Natomiast z matematyki będzie jej pomagał korepetytor, ponieważ i tak sama nie była w stanie poradzić sobie z materiałem. Pomoc w postaci korków okazała się strzałem w dziesiątkę. Lekcje odbywają się online, po popołudniowym treningu. Godziny i terminy są dopasowane do aktywnego życia Sylwii. Online może łączyć się ze swoim korepetytorem nawet na wyjazdowych turnusach treningowych. Reszta przedmiotów nie sprawia jej trudności. Matematyka też przestała być kulą u nogi. Widać wyraźną poprawę dzięki spokojnym lekcjom dodatkowym, na których Sylwia może pytać o każdą drobnostkę, której nie rozumie.

 

W ten sposób Sylwia spełnia swoje marzenia, buduje życie na talencie i pasji, które posiada.

Może spodobać Ci się również:

Jaka kawa do ekspresu? Która jest najlepsza?

Jaka kawa do ekspresu? Która jest najlepsza?

23 kwietnia 2020

Wybranie odpowiedniej kawy do ekspresu jest trudnym zadaniem ze względu na ogromne zróżnicowanie na rynku. Wiele marek oferuje swoje produkty, a decyzja zależy od indywidualnych upodobań konsumentów.  Jak wybrać odpowiednią…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady