sobota, 10 czerwca 2023r.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną? Czy zakup szczoteczki sonicznej to dobra decyzja?

photo-1553091844-4204b59e3661cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4MXx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb-4.0.3q80w1080

Szczoteczki soniczne w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Pielęgnacja zębów z użyciem tego typu szczoteczek pozwala na zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Co więcej, użycie takiej szczoteczki jest bardzo proste i nie wymaga dużego doświadczenia. Jak prawidłowo należy myć zęby szczoteczką soniczną i czy używanie takiej szczoteczki ma jakieś przeciwwskazania?

Jak używać szczoteczkę soniczną?

Aby wiedzieć, jak prawidłowo obsługiwać szczoteczkę soniczną, należy zwrócić uwagę na sposób jej działania. Urządzenie to emituje fale dźwiękowe odpowiedzialne za wprawianie włókien główki szczoteczki w drganie. Używanie szczoteczki sonicznej polega na zmoczeniu włosia w wodzie oraz nałożeniu pasty.

Zęby należy czyścić delikatnie, uważając, aby szczoteczka nie została zbyt mocno dociśnięta. Następnie należy włączyć szczoteczkę i ustawić ją pod delikatnym skosem względem zębów.

Po zakończeniu szczotkowania płuczemy ustna i myjemy szczoteczkę. Jak widać, proces ten nie jest skomplikowany, a więc nie powinniśmy się tutaj obawiać, że ten rodzaj szczoteczki niekorzystnie wpłynie na higienę jamy ustnej. Całkowity czas mycia zębów nie powinien być krótszy niż 2 minuty.

Czy istnieją przeciwwskazania do używania szczoteczki sonicznej?

Pomimo że szczoteczka soniczna niesie wiele korzyści i pomaga zachować prawidłową higienę jamy ustnej, zdarza się, że nie wszyscy mogą jej używać. Dzieje się tak w przypadku poważnych chorób zębów. Ponadto do przeciwwskazań zaliczamy również choroby dziąseł, częste krwawienia i stany zapalne.

Decyzję o chęci rozpoczęcia używania szczoteczki sonicznej warto poprzedzić wizytą u dentysty. Dobry stomatolog Wrocław na pewno pomoże nam podjąć trafną decyzję i rozwieje wszelkie nasze wątpliwości.

Czy każda szczoteczka soniczna jest taka sama?

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem szczoteczki sonicznej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Kluczową kwestią jest w tym przypadku zakres obrotów pulsacyjnych, które wpływają na dokładność mycia zębów. Ponadto istotne są też programy mycia i wbudowany licznik, pozwalający na mycie zębów przez określony czas.

W przypadku takich szczoteczek ważne jest też źródło zasilania. To, czy wybierzemy szczoteczkę zasilaną bateriami, czy akumulatorem jest kwestią indywidualną i zależy w dużej mierze od wymagań klientów. Jeżeli więc nie ma żadnych przeciwwskazań, dobrze jest wybrać szczoteczkę soniczną, która pozwoli jeszcze lepiej czyścić zęby.

https://www.aurident.pl

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Klimatyzacja samochodowa – jak działa?

1 grudnia 2021

W trakcie jazdy powinniśmy maksymalnie skupić się na tym, jakie niespodzianki przygotowała dla nas droga. Przy zbyt wysokiej lub za niskiej temperaturze, może to jednak być znacznie utrudnione. Na szczęście…

Czytaj więcej