środa, 21 lutego 2024r.

Jak kradną samochody bezkluczykowe? Gdzie szukać pomocy w zabezpieczeniu samochodu?

photo-1589293792435-2aa45f88d9c6cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2M3x8Z3BzJTIwY2FyfGVufDF8MHx8fDE2Njc1MTUzNzMixlibrb-4.0.3q80w1080

Zabezpieczenie samochodów przed kradzieżą to bardzo popularne i chętnie wybierane rozwiązanie. Warto jednak wiedzieć, że do konkretnego samochodu, musi zostać także dobrane konkretne zabezpieczenie. Często dylematem jest ochrona auta z systemem bezkluczykowym. Jak wygląda kradzież takiego pojazdu i jak go skutecznie zabezpieczyć?

System bezkluczykowy a kradzież samochodu

Niestety kradzież samochodów z systemem bezkluczykowym to realne zagrożenie, dlatego warto wiedzieć, jak wygląda ten proceder, aby móc się dobrze sprzed nim zabezpieczyć. Kradzież auta, gdzie mamy do czynienia z system bezkluczykowym jest bardzo prosta. Co więcej, często zdarza się, że nikt może tego nie zauważyć.

Taka kradzież polega na przechwyceniu sygnału z kluczyka do samochodu. Mamy w tym przypadku do czynienia z „kradzieżą na walizkę”.

Wyróżnia się też inną metodę kradzieży, gdzie konieczne jest specjalne urządzenie o nazwie „Gameboy”. Obie te metody dają dużą skuteczność w kradzieży, jednak to „Gameboy” jest tą popularniejszą wersją, jeżeli chodzi o ten rodzaj przestępczości.

Jakie metody pozwalają skutecznie zabezpieczyć samochód?

Jeżeli zastanawiasz się, co pozwoli Ci na skuteczne zabezpieczenie auta, musisz wiedzieć, jakie urządzenia dają najwyższą gwarancję bezpieczeństwa. Przestępcy korzystają z wielu metod umożliwiających kradzież, jednak właściciel auta również może się dobrze przed tym zabezpieczyć.

Skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe to między innymi immobilizer, który uniemożliwia odpalenie samochodu przez niepowołane osoby. Dzięki temu samochód nie odjedzie, nawet gdy złodziej dostanie się do środka.

Warto tutaj też pomyśleć nad montażem w samochodzie nadajnika GPS lub mechanicznymi blokadami, które także zniechęcają i odstraszają przestępców. Nowoczesne technologie ułatwiają nam życie, ale trzeba mieć także świadomość, że jest to raj dla złodziei, którzy mogą szybko i bez przeszkód przy użyciu odpowiednich urządzeń ukraść samochód.

Kto może pomóc w zabezpieczeniu samochodu?

Obecnie na rynku działa duża liczba firm specjalizujących się w zabezpieczaniu samochodów przed kradzieżą. Wybór takich usług to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale też możliwość stałego monitorowania auta.

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą jest niezbędną czynnością, o której trzeba pamiętać, kupując auto. Nie należy rezygnować z takich udogodnień, ponieważ w każdej chwili możemy znaleźć się na celowniku przestępców chcących ukraść nasz samochód. Korzystanie z usług profesjonalnych firm, to poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nawet mimo próby kradzieży zakończy się ona niepowodzeniem.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Drzwi zewnętrzne do piwnicy. Jak wybrać?

1 lutego 2021

Pomieszczenia gospodarcze znajdujące się w bloku są zazwyczaj w ogólnodostępnym miejscu. Oznacza to, że chcąc dobrze zabezpieczyć to, co jest w środku, trzeba wybrać odpowiednie drzwi. W przypadku piwnicy jest…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady