niedziela, 14 lipca 2024r.

Jak działa przychodnia lekarska? Gdzie moja przychodnia

Jak działa przychodnia lekarska? Gdzie moja przychodnia

Nasze zdrowie i zdrowie bliskich jest bardzo ważne. Stąd też nie warto bagatelizować objawów choroby i jednocześnie dobrze jest znaleźć odpowiednią placówkę medyczną do przeprowadzenia niezbędnych testów. Nie każdy jednak wie, jak wyglądają wizyty w poradniach medycznych oraz w jaki sposób przebiega proces diagnostyki schorzeń.  Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej Nowa Ruda, ma dla aktualnych jak i przyszłych pacjentów kilka pomocnych informacji dotyczących procesu leczenia…

Przychodnia Nowa Ruda – Jak się zarejestrować?

Aby umówić się na wizytę kontrolną, wystarczy skontaktować się telefonicznie z recepcją placówki. Posiada ona kilka oddziałów, zatem trzeba wpierw znaleźć najbliższy z nich, lub ten, do którego najczęściej uczęszczamy.

Podczas kontaktu z naszym przedstawicielem, można ustalić konkretny termin oraz cel wizyty. W nagłych przypadkach nie wymagamy rejestracji pacjenta, wtedy przyjmiemy go tego samego dnia, w którym się on do nas zgłosi.

Nowi pacjenci, którzy chcą zapisać się do przychodni w Nowej rudzie mogą to zrobić osobiście lub za pośrednictwem środków telekomunikacji. To bardzo istotne, zwłaszcza teraz, gdy w czasach pandemii zachęcamy do znacznego ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Do rejestracji wystarczy kilka podstawowych danych identyfikacyjnych, nie będzie więc problemów z założeniem nowej karty pacjenta.

Kilka słów o diagnostyce w przychodni

Poradnia Nowa Ruda, może udostępnić wsparcie zarówno w formie prywatnych spotkań, jak i wizyt realizowanych w ramach funduszu NFZ. Dzięki temu każdy pacjent może u nas liczyć na pomoc w przypadku różnych dolegliwości.

Prowadzimy gabinety podstawowej opieki zdrowotnej, w których można leczyć objawy typowych chorób i stanów zapalnych pacjenta. Oprócz tego, nasza placówka udostępnia możliwość kontaktu z innymi specjalistami, takimi jak ginekolog, kardiolog, pediatra czy psycholog.

Już na podstawie diagnostyki u lekarza rodzinnego możemy wydać skierowania na badania laboratoryjne, które pacjent również może wykonać odwiedzając nasze placówki. Proponujemy wizyty na konkretny termin bez długiego czasu oczekiwania na swoją kolej. Wszystkie badania realizujemy w profesjonalny sposób i dzięki temu uzyskujemy wiarygodne rezultaty.

Działanie przychodni w dobie pandemii

NZOZ Nowa Ruda w tym trudnym okresie zarazy udostępnia dwie możliwości kontaktu z pacjentem.

Pierwszą z nich jest standardowa wizyta osobista w naszym gabinecie, przy zachowaniu odpowiednich środków reżimu sanitarnego. Jako jedna z nielicznych placówek medycznych, nasza poradnia nie zaniechała bezpośredniego kontaktu z pacjentem, choć prostsze problemy staramy się rozwiązywać w sposób zdalny.

Drugą opcją są tele-porady, lub możliwość uzyskania recepty poprzez specjalnie przygotowany formularz.  W przypadku typowych objawów stanów zapalnych to wskazana metoda, która pozwoli nam szybko ocenić stan pacjenta.

Może spodobać Ci się również:

Lotnisko we Wrocławiu - krótka historia

Lotnisko we Wrocławiu – krótka historia

27 września 2019

Na terenie miasta Wrocław znajduje się port lotniczy, który jest czwartym polskim lotniskiem pod względem odprawianej liczby pasażerów. Jest on obsługiwany przez dziesięć linii.  Historia lotniska we Wrocławiu Zostało zbudowane…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady