niedziela, 14 lipca 2024r.

Ile trwa powtórne leczenie kanałowe? Kiedy musi być przeprowadzone takie leczenie?

photo-1643290975990-3087324652accropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4OXx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb-4.0.3q80w1080

Zabieg, jakim jest leczenie kanałowe to ostatnia szansa na uratowanie zęba. Należy jednak dodać, że na efekty takiego leczenia ma to, czy zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo. Niestety zdarza się, że w niektórych przypadkach może dojść do pewnych powikłań i niezbędne będzie ponowne leczenie kanałowe. Jak długo trwa powtórne leczenie endodotntyczne i kiedy jest ono konieczne?

Powtórne leczenie kanałowe – ile trwa?

Nie da się jednoznacznie określić, jak długo będzie trwało ponowne leczenie kanałowe, ponieważ zależy to od stanu zęba. Zazwyczaj, jednak stomatolog potrzebuje 1-2 godziny, aby przeprowadzić cały zabieg. W przypadku poważnego stanu czas ten może się wydłużyć.

Poza tym duże znaczenie ma też to, czy do leczenia wykorzystywany jest mikroskop, który wpływa na lepszą jakość zabiegu. Doświadczenie specjalisty również ma tu duże znaczenie, dlatego, jeśli zależy nam na jak najlepszej opiece i profesjonalnym podejściu, warto szukać sprawdzonych i dobrych gabinetów stomatologicznych.

Kiedy ponowne leczenie kanałowe jest konieczne?

Kolejne leczenie kanałowe Wrocław tego samego zęba jest konieczne wtedy, gdy dojdzie do powstania ponownego stanu zapalanego lub się on utrzymuje przez cały czas. Ogromny wpływ może mieć tu też nieszczelne wypełnienie zęba.

Niekiedy może dojść też do złamania narzędzia w kanale, co jest wskazaniem do ponownego leczenia. Często leczenie endodontyczne bez użycia mikroskopu większa ryzyko wystąpienia powikłań, w konsekwencji czego, musi być przeprowadzony ponowny zabieg. Leczenie kanałowe, które jest wykonywane drugi raz, wygląda tak samo, jak pierwotne leczenie, a więc pacjent nie musi się tutaj dodatkowo stresować.

Czy prawidłowe leczenie kanałowe zęba jest już na zawsze?

W momencie, kiedy endodonta Wrocław wykona zabieg prawidłowo nie ma konieczności przeprowadzania kolejnego leczenia. Taki zabiegu wystarcza, więc już do końca życia. Oczywiście należy mieć świadomość, że chodzi tu tylko o dobrze przeprowadzone leczenie, gdzie nie dojdzie do żadnych skutków ubocznych, czy dolegliwości bólowych.

Jeżeli jednak coś nas zaniepokoi, trzeba udać się do dentysty, aby ocenił on, czy ząb nie wymaga ponownego leczenia. Obecnie metody leczenia endodontycznego z użyciem profesjonalnych sprzętów to ogromne udogodnienie dla pacjentów, u których trzeba zastosować taki zabieg. Warto korzystać z możliwości, jakie daje stomatologia, ponieważ niesie to dla pacjentów wiele korzyści.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Jak reklama wpływa na konsumenta? Czy takie działanie marketingowe jest korzystne dla firm?

1 września 2021

Reklama to jeden z najskuteczniejszych sposobów, jeżeli chodzi o zwrócenie uwagi konsumenta na dany produkt. Taka możliwość niesie za sobą ogromne korzyści nie tylko dla przedsiębiorców wchodzących dopiero na rynek,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady