czwartek, 07 lipca 2022r.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla firm?

photo-1517245386807-bb43f82c33c4cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxpbnN1cmFuY2V8ZW58MXwwfHx8MTY0MDA4ODQ0OQixlibrb-1.2.1q80w1080

Prowadzenie działalności obarczone jest licznymi zobowiązaniami. Przedsiębiorstwa muszą odprowadzać podatki, prowadzić księgi rachunkowe i ewidencjonować wszystkie swoje operacje. Powinny również wykupić niezbędne ubezpieczenie OC, które jest pomocne w przypadku niespodziewanych zdarzeń losowych. Jak działa takie ubezpieczenie? I ile to będzie kosztować?

Co wchodzi w zakres polisy?

Kupując polisę OC, zabezpieczamy firmę na wypadek szkód na osobach lub materialnych, które zostały wyrządzone osobom trzecim w związku z prowadzeniem działalności. To zabezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które zapewni pomoc w przypadku pokrycia:

  • szkód wyrządzonych nieumyślnie lub w wyniku zaniedbania, 
  • strat poniesionych w wyniku wypadku, kradzieży, pożaru budynków firmy lub włamania,
  • szkód wyrządzonym konsumentom w wyniku nabycia produktów lub usług firmy,
  • szkód wyrządzonych klientom przez pracowników będących w delegacji.

Ubezpieczenie działalności gospodarczej częściowo odciąża więc przedsiębiorstwo, w którym doszło do nagłych wypadków.  Dzięki OC obsługa zdarzeń będzie prostsza, a właściciel firmy nie poniesie znaczących strat.

Co można ubezpieczyć?

Właściwie nie ma ograniczeń dotyczących zakresu, które możemy objąć polisą OC. Najczęściej taką ochroną objęte jest mienie firmy, czyli:

  • budynki, lokale i wyposażenie nieruchomości,
  • wartości pieniężne i nakłady inwestycyjne, 
  • przedmioty osób zatrudnionych w firmie lub osób trzecich,
  • inne akcesoria znajdujące się w budynku przedsiębiorstwa.

Jak można skorzystać z ubezpieczenia firmy? Łódź to miejsce, w którym jest wiele firm, oferujących własne sposoby rozliczenia. Najczęściej jednak w pierwszej kolejności należy jak najszybciej poinformować ubezpieczyciela o zaistniałej sytuacji. Po rejestracji zdarzenia uruchamiana jest procedura zasadności roszczenia, sprawdza się też możliwości wypłaty odszkodowania. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku następuje wypłata środków pieniężnych osobie poszkodowanej.

Ile kosztuje takie ubezpieczenie?

Zakres polisy, a co za tym idzie jej koszt jest kwestią umowną. Oznacza to, że nie ma jednolitej stawki za OC i można negocjować najkorzystniejsze warunki…

Gwarancje ubezpieczeniowe dla firm najczęściej wiążą się z minimalną stawką w wysokości 250 zł miesięcznie. To najczęstszy koszt pakietu podstawowego, który oczywiście możemy rozszerzyć o dodatkowe funkcjonalności, na przykład ubezpieczenie transportowe. W trakcie ustalani stawki OC bierze się pod uwagę 2 podstawowe kryteria:

  • branżę, w której działa wnioskodawca,
  • zakres ubezpieczenia i prawdopodobieństwo wystąpienia szkody.

 

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Co to są implanty zębowe?

1 stycznia 2021

Implanty zębowe to bardzo dobra alternatywa dla protez, gdyż jest to rozwiązanie dużo wygodniejsze i trwalsze. Współczesna stomatologia daje wiele możliwości, także w zakresie uzupełniania braków w naturalnym uzębieniu. Dzięki…

Czytaj więcej