poniedziałek, 06 grudnia 2021r.

Ile kosztują implanty zębowe?

unnamed file 5

Utrata zębów to przykra sytuacja, która odbiera nam pewność siebie. Jest to defekt nie tylko estetyczny, ale przez braki w uzębieniu nasza twarz może się zapadać, szybciej się starzejemy, a nasze zęby mogą się przesuwać. To, dlatego warto uzupełniać braki w uzębieniu, dzięki temu będziemy w stanie zachować zdrowy uśmiech na dłużej. Czy implanty zębowe to dobre rozwiązanie i ile kosztują?

Kiedy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Implanty zębowe to sztucznie wytworzone korzenie zębów, umożliwiające osadzenie koron lub mostków. Wszczepia się je w kość żuchwy, następnie pacjent jest przygotowywany do dalszych zabiegów mających na celu uzupełnienie ubytków zębowych. 

Implanty zębów Kraków to dobre rozwiązanie dla każdego, kto z jakichś powodów stracił zęba lub zęby. Dzięki temu można zachować zdrowie i dobre samopoczucie na długi czas. Implanty ustabilizują ruchome uzupełnienia protetyczne, pozwolą na komfortowe spożywanie posiłków, a także zachowanie dobrego wyglądu na długi czas. 

Ile kosztują implanty?

Koszty implantów zębowych mogą być różne w zależności od tego, jaki gabinet stomatologiczny wybierzemy i jaki specjalista będzie nam je zakładał. Wiadomo, że doświadczony, renomowany dentysta będzie miał dużo wyższe ceny, niż stomatolog początkujący. 

Każdy dentysta oferuje różne systemu implantów, dlatego ceny mogą wahać się od 1800 do 4000 złotych za pojedynczą śrubę. Poza tym do kosztów należy doliczyć również łącznik protetyczny, a także cenę koron protetycznych, które również mogą zacznie podnieść ostateczną cenę.

Implantologia zębowa – gdzie?

Wybór stomatologa, który założyłby nam implanty zębowe, nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać. Nie każdy specjalista będzie godny zaufania, dlatego ważne jest to, aby wcześniej dokładnie przeanalizować opinie o wybranym dentyście. 

Nie należy zdecydować się na współpracę z osobą, która ma małe doświadczenie w implantologii, gdyż może okazać się, że nie będzie w stanie spełnić naszych oczekiwań, w efekcie implanty nie będą zbyt trwałe. 

Nie można kierować się tylko i wyłącznie ceną, gdyż jest to najkrótsza droga do tego, aby wybrać źle. Pamiętajmy, że cena nie zawsze idzie z jakością usług, ale nie można sugerować się wyłącznie kosztami. W tym wypadku opinie i doświadczenie danego stomatologa są najważniejsze. 

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Jaki automat najmniej awaryjny? Nowoczesne podajniki prętów z numerycznym sterowaniem

1 stycznia 2021

Do wytwarzania drobnych detali nie trzeba dużych nakładów pracy, jednak ich seryjna masowa produkcja może być wykonana znacznie prostszą techniką. Są na rynku urządzenia, takie jak automaty tokarskie, dzięki którym…

Czytaj więcej