piątek, 27 maja 2022r.

Gdzie kupić lakiery samochodowe?

unnamed file 5

Firmy lakiernicze oraz użytkownicy prywatni powinni starannie dobierać lakiery do pojazdów. Dzięki temu, będą oni mogli uzyskać najlepszy odcień koloru, a efekt będzie utrzymywał się przez długi czas. Początkowi nabywcy mogą mieć spore problemy z zakupem odpowiedniego pigmentu, ze względu na dużą różnorodność ich typów. Sprawdzimy więc, jak można prawidłowo dobrać lakiery samochodowe do swoich potrzeb.

Jakiego typu produkty są dostępne?

Lakiery samochodowe to potoczna nazwa substancji powłokotwórczych, które pozwalają przygotować połyskującą, barwną powierzchnię karoserii. Różnią się one od farb ze względu na znacznie rzadszą konsystencję. Zadaniem tych substancji jest nadanie pojazdowi odpowiedniego koloru, jak również zapewnienie częściom pojazdu idealnej ochrony przed działaniem korozji.

Hurtownia lakiernicza udostępnia 3 główne typy lakierów, stosowane podczas malowania pojazdów. Pierwszym z nich są produkty podkładowe, których zadaniem jest przygotowanie powierzchni metalu na przyjęcie kolejnych warstw. Inną grupę stanowią lakiery malarskie, dzięki którym nanoszony jest odpowiedni odcień barwny na powierzchnię karoserii. Ostatnim typem są środki nabłyszczające, które nakładane są na końcu a ich zadaniem jest uzyskanie efektu idealnego połysku powłoki.

Marka lakieru jest istotna

Dobierając konkretny typ lakieru, warto zwrócić szczególną uwagę na jego producenta. Renoma, którą posiada dystrybutor lakierów samochodowych, w wielu przypadkach świadczy również o jakości wyrobów, a co za tym idzie – skuteczności barwienia pojazdu z wykorzystaniem wybranych produktów.

Hurtownia lakierów samochodowych powinna postawić nie tylko na jakość, lecz i różnorodność. Każdy typ pojazdu posiada własne warianty odcieni, do których powinny być dopasowane barwniki dostępne w sklepach lakierniczych. Tylko dzięki temu można będzie dokładnie dopasować kod koloru do preferencji użytkownika.

Jaki jest koszt lakieru?

Lakiery przemysłowe dostępne są po zróżnicowanych stawkach. Zwykle dystrybutorzy proponują stawki wahające się między kilkadziesiąt do około 130 zł za litr lakieru. Stawki zależne są jednak od wielu czynników, a przy zakupie hurtowym mogą również ulec nieznacznemu zmniejszeniu.

Przy liczeniu całkowitych kosztów odnawiania pojazdu, warto uwzględnić również fakt, że potrzeba będzie naniesienia kilku warstw lakieru na pojazd. Dodatkowo, całkowita zmiana koloru może wiązać się z koniecznością przygotowania więcej niż jedna powłoki lakieru barwiącego, aby całkowicie zamaskować poprzedni odcień. Stąd też całkowity  koszt zakupu lakieru może znacznie się zwiększyć.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Drzwi zewnętrzne do piwnicy. Jak wybrać?

1 lutego 2021

Pomieszczenia gospodarcze znajdujące się w bloku są zazwyczaj w ogólnodostępnym miejscu. Oznacza to, że chcąc dobrze zabezpieczyć to, co jest w środku, trzeba wybrać odpowiednie drzwi. W przypadku piwnicy jest…

Czytaj więcej