niedziela, 14 lipca 2024r.

Eleganckie buty na co dzień – które marki będą najlepsze?

photo-1511835395240-60717c19396ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2NXx8cnVubmVyc3xlbnwxfDB8fHwxNjc1MTA4NDkyixlibrb-4.0.3q80w1080

Są sytuacje, w których musimy postawić na bardziej wyrafinowany ubiór. Spotkanie firmowe, rozmowa kwalifikacyjna czy randka wymaga dopasowanego stroju i odpowiednich, eleganckich butów. Bardzo często zastanawiamy się wtedy, na które warianty postawić: czy zdecydować się na klasyczne wypastowane półbuty, czy może postawić na uniwersalne Reeboki? Dziś podpowiemy jakie warianty powinniśmy stosować.

Do smokingu najlepiej dobrać odpowiednie lakierki

Jeśli szukamy uzupełnienia oficjalnej stylizacji, powinniśmy przyglądnąć się klasycznym półbutom. To produkty o uniwersalnym zastosowaniu, które dopasujemy pod każdy odcień garnituru. Na oficjalne okazje powinniśmy zakładać czarne półbuty męskie, a w okresie letnim skórzane loafersy, które świetnie dopasują się do stylizacji.

Znaczenie ma odpowiednie obuwie oraz dopasowanie innych elementów garderoby. Nie powinniśmy na przykład łączyć butów o ciemnych odcieniach z jasnym smokingiem. Zwracajmy również uwagę na to, jakie skarpetki zakładamy. Najlepiej, gdy są one w odcieniu obuwia, przez co w pewien sposób zlewają się z nim tworząc jednolitą całość.

Sportowe również może być eleganckie.

Nie zawsze musimy stosować klasyczne półbuty. Czasem zwykłe adidasy mogą pomóc w uzyskaniu bardziej formalnego wyglądu. Sklep Reebok prezentuje przykładowo ciekawe warianty o jednolitym kolorze, które z powodzeniem można ubrać na oficjalne spotkania. Takie produkty będą przy tym znacznie wygodniejsze od półbutów.

Oczywiście jak ze wszystkim nie należy przesadzać. Jeśli wybieramy się na spotkanie w eleganckiej koszuli i spodniach materiałowych, nie powinniśmy zakładać krzykliwych adidasów, które mogą wywołać niesmak. Najlepiej postawić na klasyczne Reebok buty, z niewielką liczbą dodatków, które idealnie dopasować można do jeansów, chinosów czy eleganckich czarnych spodni.

Na co zwracać uwagę, wybierając buty?

Nie powinniśmy przede wszystkim kupować wariantów o zbyt dużym rozmiarze. Takie produkty będzie się nam źle nosiło, ponadto na wariantach skórzanych szybko zaobserwować można charakterystyczne zagięcia, które trudno będzie później wyprostować. Najlepiej postawić na produkty ściśle dopasowane do budowy stopy, lub nieznacznie większe od jej długości. Tylko wtedy będziemy czuć się w nich komfortowo.

O eleganckie buty trzeba dbać. Usuwanie zabrudzeń na bieżąco ma tu oczywiście szczególne znaczenie, podobnie jak zabezpieczanie powierzchni przed działaniem wilgoci. Najlepiej wykorzystać do tego dedykowane pasty w dopasowanym kolorze lub specjalne preparaty zwiększające wodoodporność. O buty powinniśmy zadbać nawet wtedy, gdy nie zamierzamy z nich korzystać przez dłuższy czas.

 

Może spodobać Ci się również:

Dlaczego fotoodmładzanie twarzy laserem staje się coraz bardziej popularne?

1 sierpnia 2022

Fotoodmładzanie laserowe to metoda leczenia zmarszczek mimicznych, która wykorzystuje światło lasera do stymulacji głębokiej warstwy skóry i produkcji nowych jej komórek. Wykorzystanie laserów do celów medycznych, takich jak leczenie chorób…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady