sobota, 10 czerwca 2023r.

Co to są implanty zębowe?

unnamed file 4

Implanty zębowe to bardzo dobra alternatywa dla protez, gdyż jest to rozwiązanie dużo wygodniejsze i trwalsze. Współczesna stomatologia daje wiele możliwości, także w zakresie uzupełniania braków w naturalnym uzębieniu. Dzięki temu można cieszyć się zdrowiem i odzyskać pewność siebie. Czym są tak naprawdę implanty zębowe i jakie mają zalety?

Co to są implant zębowe?

Implanty zębów Kraków mają za zadanie zastępować naturalne korzenie zębowe, dzięki temu możliwe jest późniejsze osadzenie koron lub mostków. Implanty są wszczepiane w kości szczęki lub żuchwy, obecnie do najpopularniejszych należą modele tytanowe.

Za pomocą implantów można w skuteczny sposób uzupełnić braki pojedynczych zębów, implantologia umożliwia także na odbudowę całego łuku zębowego. Chociaż implanty zębowe nie należą do najtańszych, co więcej nie są refundowane przez NFZ, to póki co stanowią najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązanie pozwalające na odzyskanie zdrowego, pięknego uśmiechu. Dużą zaletą implantów jest to, że taki zabieg nie uszkadza zębów sąsiadujących, jak w przypadku koron czy mostów.

Dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg?

Bez względu na to, z jakich powodów doszło do tego, że straciliśmy ząb lub zęby, implantologia daje szansę na to, aby je odzyskać i móc cieszyć się ze zdrowego, pięknego uśmiechu. W tym wypadku nie chodzi wyłącznie o względy estetyczne, ale także o nasze zdrowie.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale brak, chociażby jednego zęba w łuku, powoduje nadmierne przeciążenie pozostałych, to z kolei może skutkować przemieszczaniem się i krzywieniem zdrowych zębów. Niekiedy mogą pojawić się problemy związane ze stawami skroniowo – żuchwowymi. Warto zwrócić uwagę także na zmiany, które można zauważyć gołym okiem, chodzi o zapadanie się policzków oraz ust, co dodaje lat i sprawia, że twarz wygląda na starszą.

Czy coś może pójść nie tak?

Zabiegi implantologiczne są wykonywane w znieczuleniu miejscowym i przebiegają kilku etapowo. Na początku trzeba przejść konsultację wstępną, niezbędne jest także wykonanie badania RTG pantomograficznego, będącego podstawą do oceny stanu żuchwy oraz szczęki. Dopiero na tej podstawie zostaje podjęta decyzja o dalszym leczeniu.

Czy zabieg może się nie udać? Jeżeli wszczepianie implantów jest przeprowadzane przez wysoko wykwalifikowanego specjalistę, który ma duże doświadczenie oraz odpowiednią wiedzę, ryzyko komplikacji jest niewielkie. To, dlatego tak ważne jest to, aby wybrać dobry gabinet stomatologiczny oraz dentystę, który będzie wykonywał zabieg. 

Może spodobać Ci się również:

Jak radzić sobie z migreną?

Jak radzić sobie z migreną?

9 czerwca 2019

Migrena to wyjątkowo trudna przypadłość, która bywa bagatelizowana przez wielu pacjentów i lekarzy. Jest to bardzo specyficzny i uciążliwy rodzaj bólu głowy, który może poważnie zaburzać codziennie funkcjonowanie. Czym charakteryzują…

Czytaj więcej