środa, 21 lutego 2024r.

Co to jest stomatologia zachowawcza?

Co to jest stomatologia zachowawcza?

Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym są niezwykle ważne. Lepiej jest bowiem zapobiegać, niż później leczyć. Jeśli zauważymy coś niepokojącego w naszym uzębieniu, powinniśmy od razu udać do dentysty. Dziś gabinety dentystyczne wyposażone są w nowoczesny sprzęt, dlatego takiej wizyty w ogólne nie trzeba się bać.

Stomatologia zachowawcza

Czasem spotkać można się z takim terminem, ale co on oznacza? To nic innego, jak podstawowe usługi świadczone przez gabinety dentystyczne. To dział stomatologii zajmujący się profilaktyką chorób jamy ustnej. Leczy on ubytki spowodowane próchnicą. Jeśli pragniemy mieć zdrowie i piękne zęby, koniecznie trzeba o nie dbać. Podstawa to właściwa higiena jamy ustnej, poza tym konieczne są kontrolne wizyty w gabinecie dentystycznym. Stomatolog odwiedzany powinien być przynajmniej raz na pół roku! Dzięki temu można mieć pewność, że zęby są zdrowe, a w przypadku wykrycia jakiegoś ubytku można szybko zareagować. To najlepszy sposób na to, aby w przyszłości uniknąć długiego i kosztownego leczenia kanałowego. Badania kontrolne to jedna z usług wykonywanych właśnie w ramach stomatologii zachowawczej.

Leczenie próchnicy

Głównym zadaniem stomatologii zachowawczej jest wykrycie ewentualnych ubytków i szybkie zastosowanie odpowiedniego leczenia. Im szybciej problem zostanie wykryty, tym większa szansa na zatrzymanie rozwoju próchnicy. Najlepszym sposobem na próchnicę jest jednak właściwa higiena jamy ustnej. Ubytki w zębach powstają bowiem z powodu bakterii, które gromadzą się na płytce nazębnej. Bez właściwej higieny problem będzie narastać, to doprowadzi do rozmiękczenia szkliwa zęba, a tym samym do jego uszkodzenia. W takim przypadku bez wizyty u stomatologa już się nie obędzie. Ważne jest jednak, aby wybrać profesjonalny gabinet stomatologiczny – Białystok oraz inne duże miasta oferują szeroki wybór placówek. Pamiętać trzeba, że narastająca próchnica doprowadzić może do całkowitego zniszczenia zęba. To wprost prowadzi do silnego bólu i leczenia kanałowego.

Profilaktyka

Stomatologia zachowawcza to także zabiegi profilaktyczne. Przykładem może być tu higienizacja, polegająca na oczyszczeniu zębów z kamienia i płytki nazębnej. Profilaktyka polega także na wzmocnieniu zębów. Dzięki temu stają się one odporniejsze na działanie bakterii. Wymienić można tu takie zabiegi, jak polerowanie, piaskowanie, lakierowanie czy skaling. Stomatolog Białystok oferuje klientom wszystkie najważniejsze zabiegi z zakresu profilaktyki.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Kancelaria prawna jak założyć? Kto może założyć kancelarię prawną?

1 grudnia 2021

Świadczenie usług polegających na doradztwie z zakresu prawa to praca, która może być wykonywana wyłącznie przez określone osoby. Oznacza to, że aby móc legalnie pracować jako prawnik, trzeba dopełnić wszystkie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady