poniedziałek, 06 grudnia 2021r.

Nowoczesne szarości – także na podłodze!

Nowoczesne szarości - także na podłodze!

Szarość i biel to dwa kolory, które chyba najczęściej możemy spotkać w nowoczesnych aranżacjach mieszkań. Każdej przestrzeni nadają elegancji, a przede wszystkim ich uniwersalność pasuje do każdego wystroju. Te barwy sprawiają, że stajemy się kreatywni, pomysłowi i swobodni w organizacji przestrzeni. Pasują do wszystkiego i ze wszystkim się komponują i integrują. Od chwili pojawienia się w domowej aranżacji, szarość nie wychodzi z mody, przyjmując rolę dominującą przestrzeń lub tylko łącznika wielu barw. Jej odcienie w połączeniu z innymi kolorami wydobywają ich intensywność lub tłumią dynamikę. Szlachetna i elegancka barwa pozostanie w naszych domach z pewnością na długo. 

Szary to dusza wszystkich kolorów

Kolor, który przybiera dowolny charakter, może być częścią wystroju industrialnego, romantycznego, nowoczesnego czy eklektycznego. W zależności od intensywności komponuje się z nasyconymi i mocnymi lub delikatnymi i pastelowymi barwami. Doskonale łączy się z naturalnymi materiałami i różnorodną strukturą. Pasuje do drewna i tworzyw sztucznych, pięknie łączy się ze stalą i szkłem. 

Praktyczne aranżacje z szarością w tle

Pasuje do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, łazienki, przedpokoju czy kuchni. Tworzymy bazę pod wystrój, malując tak tylko ściany lub wypełniając przestrzeń szarymi meblami. Stonowany, leżący na podłodze salonu dywan szary organizuje całe wnętrze i wprowadza do niego  harmonię. Dywany nowoczesne, dostępne w ofercie dystrybutorów, oferują wszystkie odcienie szarości, różną skalę grubości i różnorodne rodzaje tkaniny. 

Jednak tworzenie aranżacji wymaga wyczucia stylu i umiejętności kreacji. Łatwo bowiem uczynić wnętrze nadmiernie ciemnym czy przytłaczającym. Szarości wymagają albo zróżnicowania samej barwy albo połączenia jej z wyrazistymi dodatkami. Z kolorem pięknie łączy się klasyczna biel, ale też kolor żółty, pomarańczowy czy czerwony. Modne dywany barwne rozświetlą szarość lub ją zgaszą złamaną bielą. Przy stylizowaniu wnętrza warto korzystać z kontrastów kolorystycznych. Połączenie szarości i koloru białego dają wyjątkowo “czyste” i klarowne wnętrze, korzysta z nich styl skandynawski. Styl industrialny, minimalistyczny wykorzystuje barwy również fakturą. 

Wydaje się, że ten kolor zagościł trwale w naszych domach, dając bazę do spektakularnych rozwiązań aranżacyjnych lub klasycznych stylizacji.

Sprawdź ofertę tanich i nowoczesnych dywanów na: http://www.dywany-chodniki.com/66-tanie-dywany

Może spodobać Ci się również:

Ile kosztuje adwokat? Ile trzeba zapłacić adwokatowi za sprawę?

Ile kosztuje adwokat? Ile trzeba zapłacić adwokatowi za sprawę?

23 lipca 2020

Zwrócenie się o pomoc do adwokata w przypadku poważnego dylematu bądź nadchodzącej sprawy jest kwestią priorytetową. W wielu innych obszarach życia sami jesteśmy w stanie dowiedzieć się na własną rękę,…

Czytaj więcej