czwartek, 30 maja 2024r.

Jak bieganie zmienia sylwetkę? Sprawdzamy popularne korzyści z regularnego treningu

photo-1515955656352-a1fa3ffcd111cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxuaWtlJTIwYWRpZGFzJTIwc2hvZXN8ZW58MXwwfHx8MTcwMzc3MjMxOHwwixlibrb-4.0.3q80w1080

Bieganie to małowymagający sport, który może uprawiać praktycznie każdy z nas. Wystarczy odrobinę samozaparcia, dopasowane buty oraz regularny trening, by w krótkim czasie dostrzec pierwsze efekty. A tych jest wiele, ponieważ jogging ma zbawienny wpływ na całe nasze ciało. W jaki sposób sylwetka zmieni się, gdy zaczniemy biegać?

Bieganie wspomaga chudnięcie? Oczywiście

Sport wiąże się z bardzo silnym wysiłkiem fizycznym, dlatego nie powinien dziwić fakt, że bieganie pomaga w spaleniu zbędnych kilogramów. Należy jednak podkreślić, że nie w każdym przypadku będzie to możliwe. Udowodniono, że przez pierwsze 40 minut treningu organizm pobiera energię z niedawno przyjętych pokarmów, a dopiero po tym czasie rozpoczyna się spalanie kalorii zawartych w tkance tłuszczowej.

Co to oznacza, że aby stracić kilogramy, powinniśmy postawić na dłuższe treningi. Do tego celu przydadzą się profesjonalne buty roshe nike run, w których stopa mniej się męczy. Godzinny jogging z pewnością pomoże nam stracić na wadze, choć należy pamiętać, że do osiągnięcia celu ważna jest również dieta.

W jaki sposób bieganie wpływa na nasze mięśnie?

Podczas joggingu szczególnie mocno pracują nogi. Najefektywniejszy trening interwałowy pobudza niemal wszystkie mięśnie kończyn do pracy, przez co stają się one większe i bardziej wyraziste. Po kilku tygodniach regularnych treningów jesteśmy w stanie zaobserwować pierwsze zmiany w anatomii ciała. Przede wszystkim zaobserwujemy spadek tkanki tłuszczowej i wyeksponowanie mięśni nie tylko na nogach.

Bieganie korzystnie wpływa na całe ciało. Podczas treningu pracują mięśnie brzucha oraz ramion, przez co nasza sylwetka stanie się bardziej smukła. Warto też podkreślić, że jogging ma duży wpływ na układ oddechowy, pracę serca i układu krążenia, a także nasze samopoczucie. Bieganie pomaga się odstresować i oczyścić głowę.

O czym warto pamiętać podczas treningu?

Kluczowe znaczenie będzie mieć dobór odpowiedniego obuwia. Najlepiej wybierać produkty dostosowane do podłoża, po którym najczęściej wykonujemy trening. Warianty nike revolution sprawdzą się podczas klasycznego treningu po asfalcie. Do biegów terenowych warto wybierać produkty ze znacznie grubszą cholewką.

Nie możemy również zapominać o odpowiednim ubiorze, który musimy dopasować w zależności od pory roku. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie odzieży termicznej, która efektywniej odprowadza pot od skóry i zapewnia komfort cieplny przez cały czas treningu.

Może spodobać Ci się również:

Co powoduje ból zęba i kiedy udać się do dentysty?

1 grudnia 2022

Każdy, kto kiedykolwiek cierpiał z powodu uszkodzonego zęba, wie, co to jest za ból. Może być trudny do zniesienia, powodować problemy z jedzeniem lub piciem, a czasem sprawia, że nawet…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady