niedziela, 16 czerwca 2024r.

Drzwi zewnętrzne do piwnicy. Jak wybrać?

unnamed file 2

Pomieszczenia gospodarcze znajdujące się w bloku są zazwyczaj w ogólnodostępnym miejscu. Oznacza to, że chcąc dobrze zabezpieczyć to, co jest w środku, trzeba wybrać odpowiednie drzwi. W przypadku piwnicy jest to szczególnie ważne, jeśli jej zawartość ma dla właściciela znaczenie.

To, jakie drzwi do pomieszczeń gospodarczych trzeba wybrać, zależy od jednego czynnika. Zdecydowanie mniejsze znaczenie będzie tu miała izolacja cieplna i akustyczna. Za to dobre mechanizmy antywłamaniowe są warunkiem koniecznym przy takim wyborze.

Antywłamaniowe, czyli jaki materiał wybrać?

Przede wszystkim materiał na drzwi powinien stanowić barierę zaporową. Sięgnąć należy po produkt w wysokiej klasie bezpieczeństwa i z zastosowaniem odpowiedniego materiału oraz jego grubości. Ten czynnik pozwala na uzyskanie gwarancji, że żaden intruz nie dostanie się do środka. Jednocześnie wytrzymałość na uszkodzenia powinna być połączona z odpornością na ogień.

W tej sytuacji drzwi stalowe i aluminiowe będą lepszym rozwiązaniem niż drewniane. Odpowiednia grubość powinna zostać dopasowana do potrzeb. Warstwa wewnętrzna musi stawić dobry opór i być odporna na forsowanie. Pod uwagę można również wziąć drzwi hybrydowe, które doskonale łączą cechy antywłamaniowe powyższych materiałów.

Zabezpieczenia antywłamaniowe

Drzwi posiadają dwie klasy bezpieczeństwa. Dobrym wyborem będą drzwi w klasie RC2. Oznacza to, że w standardzie montowane są odpowiednie antywłamaniowe listwy i zamki. Również w tej klasie spotkać można bolce antywyważeniowe.

W klasie RC3 standardowe drzwi mają grubość 55mm i są wyposażone w wielopunktowy zamek listwowy. Mają też w standardzie zabezpieczenie w postaci 3 bolców, a skrzydło ryglowane jest w kilkunastu miejscach.

Dlaczego warto zainwestować w takie drzwi?

Włamania do piwnic nie są rzadkością. Jednocześnie piwnica często służy do przechowywania przedmiotów, które nie znajdują miejsca w mieszkaniu. W każdym przypadku ważne jest dobre zabezpieczenie tego miejsca.

Inwestycja nie jest tania, drzwi kosztują od 1500 zł do 3000 zł. Jednocześnie przeliczyć warto, którą klasę zabezpieczeń wybrać. Z oczywistych przyczyn najwyższą klasę zawsze dobiera się do mieszkania, ale piwnica i jej skład jest przedłużeniem powierzchni prywatnej.

Materiał i grubość drzwi powinny być dobrze dobrane do wejścia piwnicznego. Drzwi łączące ze sobą stal drewno i aluminium, których warstwa antywłamaniowa jest gruba, to dobre rozwiązanie. Hybrydowe drzwi zewnętrzne o odpowiednim standardzie zabezpieczą piwnicę przed intruzami.

Może spodobać Ci się również:

Jak terapia dla par pomaga w zażegnaniu kryzysu w małżeństwie?

1 marca 2024

Kryzysy w małżeństwie są nieuniknioną częścią życia każdej pary. Mogą wynikać z różnorodnych przyczyn, takich jak brak komunikacji, różnice w wartościach czy problemy związane z zaufaniem. W takich momentach terapia…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady