wtorek, 29 listopada 2022r.

Dlaczego nasza skóra jest sucha i potrzebuje nawilżenia?

unnamed file 3

Większość kobiet zmaga się z problemem suchej skóry. Nawet jeżeli jest ona zdrowa i na ogół nie sprawia problemu, to wymaga jednak ciągłego nawilżenia. Przyda jej się także bariera ochronna. Dostępne w sklepie kosmetyki naturalne najlepiej się do tego nadadzą. Przed czym mają chronić? Co tak mocno wpływa na stan naszej skóry? Co ją tak bardzo wysusza?

Szkodzi nam to, co nas otacza.

Człowiek w większości składa się z wody. Potrzebuje jej, żeby przeżyć bardziej, niż jedzenia. Zła dieta i nieodpowiednie nawodnienie bardzo szybko odbija się właśnie na kondycji skóry. Pijemy zbyt mało czystej wody, zastępujemy ją słodkimi napojami. Ważny jest też sposób picia: często i małymi porcjami. Nigdy zbyt wiele na raz.

Na kondycję naszej skóry ma wpływ wszystko, co nas otacza:

  • Bardzo mocne słońce i zbyt intensywne opalanie się bez zastosowania kosmetyków z filtrem UV.
  • Zmienna pogoda. Silny mróz na zmianę z ciepłym powietrzem w mieszkaniach.
  • Spaliny samochodów, dym z papierosów i dym z kominów. Serwują nam mnóstwo szkodliwych substancji, które osiadają na naszej skórze każdego dnia.
  • Na naszą skórę działają też wszystkie detergenty używane na co dzień do prania, mycia, sprzątania. Także środki do dezynfekcji. Niestety także kosmetyki z nieodpowiednim składem, które działają powierzchniowo, maskują problem, zamiast go likwidować.

 Jak rozpoznać suchą skórę? 

Czy ty też zmagasz się z suchą skórą? Jak ją rozpoznać?

Przede wszystkim czujesz dyskomfort. Drażni cię, że jest szorstka. Swędzi. Nieładnie wygląda, łuszczy się, a nawet pęka. 

Dobrze to wiedzieć, także, po to, by już w początkowej fazie zacząć zapobiegać dalszym konsekwencjom. Sucha skóra może być spowodowana rozwijającą się chorobą. Warto skonsultować się z lekarzem, tak dla pewności.   

Na ratunek skórze.

Nie możemy uniknąć działania otoczenia. Jeżeli nasza skóra jest sucha na skutek jego działania, żeby normalnie funkcjonować, musimy zadbać, żeby była starannie chroniona. Najlepiej nadają się do tego ekologiczne kosmetyki naturalne. Ich skład zapewnia naszej skórze ochronę. Kosmetyki organiczne są dostępne na wyciągnięcie ręki w drogerii ekologicznej. Dzięki swoim właściwościom leczą, odbudowują uszkodzoną skórę, chronią ją przed czynnikami drażniącymi. 

 

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Co to jest pełna księgowość i kiedy należy ją zastosować?

1 lutego 2021

Uproszczona księgowość jest powszechnie stosowaną formą rozliczeniową przedsiębiorstw. Polega na prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów, a także ryczałtu lub karty podatkowej. Niekiedy jednak wymogi prowadzonej działalności wymuszają zastosowanie innego rozwiązania.…

Czytaj więcej