Obsługa prawna sklepów internetowych – co trzeba wiedzieć?
W dobie pandemii, wiele firm przeniosło swoje działania na karty Internetu. Prowadząc sprzedaż online, również trzeba jednak mieć rzetelną wiedzę prawną, dzięki której można będzie rozwiązać problemy. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie założyć i prowadzić takiego sklepu, przyda się kancelaria prawna e-commerce. Sprawdźmy więc, w jakiego typu usługach, taka placówka może nam udzielić wsparcia.
Czy obsługa sklepów internetowych jest niezbędna?
Sprzedaż internetowa, to jedna z usług szerszej grupy zadań, które znajdują się pod pojęciem e-commerce. Rozumiane jest ono jako handel elektroniczny, więc obejmuje wszelkiego rodzaju transakcje biznesowe, które przeprowadzone są za pomocą urządzeń teleinformatycznych. Do tej branży zaliczane są także kantory internetowe, zakłady bukmacherskie, a także giełdy kryptowalut.
Ze względu na znaczne rozpowszechnienie handlu w sieci, jest to bardzo korzystna metoda sprzedaży wyprodukowanych dóbr. Jednak, w związku ze zwiększeniem popularności e–sprzedaży, można natknąć się na sytuacje sporne, próby oszustwa, czy nieprawidłowości transakcyjne. W takim przypadku potrzeba odpowiedniego wsparcia, a może udzielić go prawnik e-commerce.
Na jakich działaniach skupia się obsługa prawna sklepów internetowych?
Przeprowadzanie transakcji z wykorzystaniem internetowych serwisów regulowane jest obecnie poprzez prawo e-commerce. Powstało ono po o, by zabezpieczyć firmy, których działalność opiera się głównie na sprzedaży internetowej. Obsługa prawna w tej kwestii sprowadza się do kompleksowego doradztwa w zakresie działalności danej firmy w Internecie.
Doświadczony prawnik pomoże wdrażać i zarządzać serwisem internetowym oraz usprawni kontrolę dokonywanych transakcji. Taka osoba sprawdzi również poprawność działań właściciela sklepu pod kątem prawnym, dzięki czemu nie trzeba będzie martwić się o możliwość naruszenia przepisów. Dodatkowo, w rolę strażnika uczciwości i rzetelnego przeprowadzenia każdej transakcji może wcielić się kancelaria prawna. Sklepy internetowe będą miały w ten sposób dodatkowe zabezpieczenie swoich działań.
Ustalając domenę, nazwę firmy i jej regulamin zgłoś się po pomoc…
Obsługa prawna e-commerce, może udzielić wsparcia także na etapie tworzenia internetowego serwisu. Wykwalifikowana osoba może między innymi sprawdzić, czy proponowana przez przedsiębiorcę nazwa firmy nie spowoduje roszczeń ze strony konkurencji, lub czy wybrana domena nie będzie zbyt podobna do oznaczeń innych portali sprzedażowych.
Adwokat sprawdzi także znaki firmowe, logo oraz inne elementy identyfikacyjne firmy pod kątem ich unikalności. Zarówno domena, nazwa jak i wszelkie linki, podstrony i inne elementy internetowego serwisu nie mogą naruszać praw osób trzecich i naruszać podstawowych przepisów prawna e–sprzedaży.
Może spodobać Ci się również:
Szczoteczki soniczne w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Pielęgnacja zębów z użyciem tego typu szczoteczek pozwala na zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Co więcej, użycie takiej szczoteczki jest bardzo…
Czytaj więcej