Sprawna przeprowadzka – w co pakować meble i inne przewożone akcesoria?
W trakcie przeprowadzki najtrudniejsze jest przewiezienie mebli o największych gabarytach. Bardzo często mają one jednocześnie sporą wagę i brak możliwości demontażu przed wyciągnięciem. Niezależnie od tego, z czego są przygotowane nasze akcesoria, z każdym z nich powinniśmy obchodzić się w odpowiedni sposób. Nawet niewielkie uderzenie o kant pozornie wytrzymałego produktu może skutkować obiciem i zmniejszać walory estetyczne. W jaki sposób warto pakować meble?
Demontaż mebli – kiedy się opłaci?
Rozbudowane szafy, komody lub meblościanki czasem da się rozkręcić. To prosty sposób na dostarczenie mebli bez ryzyka ich uszkodzenia w trakcie montażu. Trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim za demontaż powinny zabierać się osoby doświadczone, które wiedzą, jak to zrobić. Nieumiejętna praca może skończyć się uszkodzeniem mebla, a jego naprawienie będzie później bardzo kosztowne.
Warto podczas demontażu segregować wszystkie rozkręcane śrubki, kołki i inne elementy łączeniowe. W ten sposób łatwiej będzie nam poskładać produkty na nowym miejscu. Trzeba również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu elementów, gdy odbywa się przewóz mebli Warszawa. Choć akcesoria będą miały bardziej praktyczną formę, podczas przewozu również mogą być narażone na drgania i uszkodzenia mechaniczne.
Podstawowe materiały do pakowania mebli
Najpopularniejszym materiałem do pakowania towarów jest papier kartonowy. W niektórych sklepach dostępne są nawet gotowe pudełka, w które możemy schować mniejsze półki i szafki. Takie rozwiązanie ułatwi przechowywanie akcesoriów, jednak może nie zabezpieczyć delikatnych elementów przed uszkodzeniem.
Delikatniejsze meble najlepiej dodatkowo owinąć folią bąbelkową. Ten materiał doskonale amortyzuje wstrząsy. Wiadomo, że w przypadku jakiegokolwiek zlecenia na transport mebli Warszawa, powierzchnia przewożonych towarów powinna być nienaruszona. Ruchome elementy dobrze jest owinąć dodatkową folią strecz, która unieruchomi je podczas jazdy.
Drobniejsze akcesoria będą mniej problematyczne
Artykuły takie jak sztućce, patelnie, szklane naczynia czy ulubione figurki można zapakować do odpowiednich kartonów. Jeśli chcemy zabezpieczyć je przed uszkodzeniem, najlepiej rozkładać elementy partiami, odgradzając je od siebie papierem lub szmatkami.
Szczególną uwagę musimy zwrócić na akcesoria szklane. Delikatne filiżanki oraz elementy zastawy z cienkimi ściankami najlepiej przewozić w dopasowanych opakowaniach zabezpieczonych folią bąbelkową. Pozostałe akcesoria można transportować, pokrywając je ze wszystkich stron materiałem ochronnym.
Może spodobać Ci się również:
Gabinet stomatologiczny to miejsce, gdzie uzyskasz profesjonalną pomoc. To właśnie tam idziemy, gdy boli nas ząb lub pojawią się inne problemy związane z jamą ustną. Często dentysta budzi w nas…
Czytaj więcej