logo NMC

Fotografia nieruchomości

Fotografia nieruchomości jest tym co najbardziej przyciąga uwagę przyszłych klientów na stronach deweloperów i agencji nieruchomości. I choć wygląd nie jest najważniejszym kryterium – liczy się bowiem przede wszystkim cena, powierzchnia czy lokalizacja nieruchomości - to jednak właśnie obraz zostaje w naszym umyśle na długo. Nie bezzasadne jest więc stwierdzenie, że to fotografie sprzedają nieruchomości.

Czego potrzeba do zrobienia dobrych zdjęć nieruchomości?

Wiele osób uważa, że robi dobre zdjęcia. Wystarczy mieć aparat i już można robić sesje, a następnie wykorzystywać je do stron internetowych, folderów czy katalogów. Niestety tak nie jest. Fotografowanie nieruchomości jest trudną dziedziną. Co jest potrzebne do zrobienia dobrych zdjęć inwestycji mieszkaniowych?

Umiejętności i doświadczenie – profesjonalny fotograf to osoba, która spędziła tysiące godzin na robieniu zdjęć. Wie, jak pokazać nieruchomość, by uwypuklić jej wszystkie atuty.

Profesjonalny sprzęt – dobrego zdjęcia nie da się zrobić tanim aparatem. Z jakiegoś powodu profesjonalne aparaty fotograficzne kosztują dziesiątki tysięcy złotych. Dobrej klasy sprzęt w połączeniu z umiejętnościami potrafi stworzyć prawdziwe arcydzieła.

Światło – najlepiej oddziałują na odbiorców fotografie jasne. Warto więc robić sesje w dzień, a w razie konieczności posiłkować się dodatkowym światłem – lampami.

Różne ujęcia – trzeba wykonać wiele zdjęć, by jak najpełniej zaprezentować daną nieruchomość. Klienci lubią wiedzieć nie tylko jak mieszkanie wygląda wewnątrz, ale również z zewnątrz.

Kadrowanie – na pierwszym planie powinny być najważniejsze elementy, nie warto aby sporej powierzchni na zdjęciu zajmowała podłoga czy sufit.

Szczegóły – do sesji warto się przygotować. Chodzi przede wszystkim o usunięcie wszelkich zbędnych rzeczy i posprzątanie fotografowanej przestrzeni. Nie ma nic gorszego niż zdjęcia, na których widać brudną podłogę czy bałagan na regale.

Edycja zdjęć – znajomość programów do obróbki zdjęć to podstawa. Dzięki nim zdjęcia będą doskonałe.

Wybór zdjęć – wybór zdjęć z sesji jest bardzo ważny. Warto bowiem najlepsze ujęcia umieścić tak, aby klient widział je najpierw.

Fotografowanie nieruchomości nie jest łatwe. Często trzeba wykonywać zdjęcia w małych przestrzeniach, w których trudno pokazać walory danego mieszkania. Wiele osób nie przywiązuje wagi do jakości zamieszczanych zdjęć. Nawet duże biura pośrednictwa często wykonują zdjęcia komórkami – są one niewyraźnie i nieestetyczne. Zdjęcia nieruchomości wysokiej jakości z pewnością pomogą sprzedać mieszkanie. Są one podstawą nie tylko ogłoszeń umieszczanych na portalach internetowych, ale również na stronach inwestycji, w katalogach, ulotkach czy na banerach. Warto więc zainwestować w profesjonalne zdjęcia nieruchomości wykonane przez fotografa, który zna się na rzeczy i sprawi, że klient od razu odkryje zalety danego mieszkania czy inwestycji.

Monika Borkowska

<<wstecz